שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מַצִּיל

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור רכילות כדי לגנות את המעשים

וידוי אישי - צילמתי את עצמי במצלמת אינטרנט


שאלה:(14/08/2011)

כבוד הרב, אני בושה ונכלמת לומר שכבר הרבה זמן אני נכנסת לאתרים ומשדרת במצלמה שלי מול אלפי אנשים, או מאות, וברור לי שמה שאני משדרת ועושה זה חוסר צניעות מוחלט. אני יודעת שזאת עבירה חמורה מאוד, אם שידרתי בפני גויים החטא פחות חמור? הייתי שמחה לדעת איך אוכל לחזור על זה בתשובה ועד כמה חמור החטא שלי כדי שאוכל באמת להפסיק לעשות את זה. אני חייבת לדעת איך ה' יסלח לי על זה. תודה רבה לך.

תשובה:(הרב רביד נגר)

הכשלת הרבים היא אכן חטא לא פשוט , אבל בדור הקשה הזה אני יכול להבין למה בני נוער הולכים לאיבוד , בדור פרוץ כל כך שבו כל הביוב של כל העולם זורם ברשת אצל כל ילד בן 8 שיש לו מצלמה בחדר , אין פלא שבני נוער הולכים לאיבוד ומגיעים למצב הנוראי שאת הגעת אליו , בראש ובראשונה כל הכבוד לך על הרצון לחזור בתשובה , ברוב המקרים נערה שהגיעה למצב שאת הגעת קשה להאמין שיהיה לה עוד מצפון או רגש בכלל ! תודי לה' יתברך שיש לך עוד טיפת שכל אנושי ולא איבדת גם את זה , כי כרגע את מתנהגת חמור יותר מבעל חיים , לבעל חיים אין שכל לכן אין טעם לשפוט אותו או לדון אותו על מעשיו , אבל לבני אדם יש שכל ולכן ביום הדין יושב בורא עולם על כיסא דין ודן את ברואיו , מי שהשתמש במכשיר הנפלא שנקרא "שכל" כדי להזיק לאחרים , חייב ליתן על כך את הדין , מי שהשתמש במכשיר הנפלא שנקרא "שכל" כדי להטיב לאחרים יבוא על שכרו !

במקרה שלך ברור מעבר לכל ספק שהתוצאה של המעשים שלך היא , הכשלת הרבים , מי יודע אם ילדים קטנים לא נחשפו לתכנים הלא ראויים שפירסמת? כמו כן סביר להניח שהרבה נערים פגמו ברית כתוצאה מהחשיפה , סביר להניח שהסיפוק האישי שלך גרם להרבה בני נוער להתקרר מבחינה רוחנית , מי יודע מה יכולה תמונה אחת לעשות למוח של יהודי? מילא אם היית מכשילה רק גויים , זה הרע במיעוטו כי את מאבדת צלם אנוש אבל מזיקה לגויים , אבל גם על הנזק האישי שאת גורמת לעצמך יהא עליך ליתן את הדין

אם בצה"ל שופטים חייל שפגע בעצמו על "פגיעה ברכוש צה"ל" אין לי ספק שבבית דין של מעלה דנים נפש שגרמה לעצמה לאבד כל צלם אנוש , נכון שיתחשבו מאוד במצב הנפשי שלך וברקע לדברים , בעובדה שמדובר בדור קשה וכו' וכו',,, אבל את התוצאות של מעשיך יהא עליך לשאת על כתפייך , לכן בראש ובראשונה כדאי שתצפי בסרטון הבא: "עדות מעולם האמת" , אולי זה יתן לך מושג קלוש, על עולם של שכר ועונש , ותביני שעל כל מעשה קטן כאן משלמים מחיר כבד גם בעולם הזה וגם בעולם הבא. בסרטון מובאת עדות של נערה שנפטרה מן העולם והיא מספרת איזה עונש כבד היא קיבלה על כל פעם שהיא נכשלה ובגדה בבעלה. (שנה של ייסורים קשים וכבדים מנשוא בגלל כמה רגעים של כיף) את הדברים מביא הרב יהודה משה פתיה (שאגב בשבת היה יום פטירתו ככה שהכל משמים) את מוזמנת לצפות בקטע ולעשות תשובה על מעשיך לפני שיהיה מאוחר מדיי, כל פעם שאת מכשילה את בחורי ישראל בשמים גוזרים עליך ועל כלל ישראל גזירות.

אמרו חז"ל שבזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל, איך נערה מזרע "שרה, רבקה, רחל, ולאה" מתנהגת בצורה כזאת? האם בשביל זה בורא עולם נתן לך בריאות ויופי? כדי להכשיל את בניו? כדי להזיק לעמו? אחותי היקרה אני ממש מתחנן בפניך, אל תתני ליצר הרע לרצוח את הנשמה שלך ! ולגרום לך לאבד כל צלם אנוש, זה ממכר , יהיה לך קשה לצאת מזה , אבל הצער שיהיה לך בלהתגבר על העבירות יועיל לך לכפרת עוונותייך, אני לא מכיר אמא גשמית שהייתה שמחה אם הייתה מגלה שהבת שלה פרוצה בחסות האינטרנט , יש פרוצות שמאפשרות לגעת בהן ויש פרוצות שמאפשרות רק לצפות בהן , איך תרגישי אם יפרסמו את התמונות שלך לפני אבא שלך? אח שלך? בחתונה שלך על מסכי וידאו? בושה וכלימה נכון? אז למה את לא מתביישת לעשות את זה לפני מלך מלכי המלכים? ליד אחים של נערות אחרות ! האם את רוצה שכשגבר יראה אשה ברחוב הוא ידמיין אותה בחוסר צניעות? בגללך !

האם את יודעת שהנזק שנגרם ליהודי בגלל הפריצות ,עשוי להיות בלתי הפיך ! מי מבטיח לך שתזכי לתקן את זה? למה לסבול כל החיים בגלל כמה רגעים של כיף וסיפוק אישי? איך היית מרגישה אם אחרי החתונה בעלך יצפה בתמונות "של פריצות" של אשה אחרת? ובסופו של דבר יתגרש ממך בגלל זה? איך היית מרגישה אם הבן שלך ייכשל בפריצות בגיל צעיר? זה עתיד?! איך אפשר !!! ה' ירחם , לאן הגענו? אוי ואבוי כמה צער נגרם לשכינה הקדושה ,,, אני יודע שאת נמצאת במצב רגיש ולא נעים , אבל תאמיני לי שאם תמשיכי המצב יהיה גרוע הרבה יותר , תקבלי על עצמך לחזור בתשובה שלימה באהבה ויכול להיות בהחלט שה' יתברך ימחל לך ויתנהג איתך במידת הרחמים ולא במידת הדין , כי אם יתנהגו איתנו במידת הדין אין לנו סיכוי , ברוך ה' שיש לנו אל רחמן שבסך הכל חפץ בתשובה שלנו "שובו אלי ואשובה אליכם" ברגע שתחזרי בתשובה תחזור אליך הנשמה שברחה ממך ברגע שעשית עבירה חמורה כזאת והרי שנשארו בגופך רק הנפש והרוח בדיוק כמו בעל חיים ! כדי להיות יהודי חייבים נשמה , בלי נשמה אי אפשר לחזור בתשובה , תבכי על מה שעשית , תבטיחי לה' יתברך לא לחזור על זה לעולם ! ואני בטוח שה' יסלח , בנוגע לתיקון , בע"ה אחרי שכבר תהיי בתשובה , גדולי הדור ימצאו לך תיקון , כרגע התיקון הגדול ביותר והמועיל ביותר עבורך הוא "ללכת בצניעות" , "לשמור נגיעה" והכי חשוב, להפסיק עם החטא , אנחנו רגע לפני חודש אלול , אל תפספסי את הזכות לתקן ! כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן , הנר שלך דולק , יש לך את הזכות לתקן , אשריך שיש לך בכלל שכל לתקן , הייתי בטוח שבמקרה כזה אדם מאבד כל צלם אנוש ואינו מבין בכלל שהוא זקוק לתיקון בדחיפות , אני מברך אותך שתזכי לרחמים , רחמים , רחמים מה' יתברך כי את באמת זקוקה לזה , גרמת צער רב לה' יתברך - בינתיים צפי בקטע הבא: "אונס" הוא יתן לך כח להבין שלפעמים אנחנו לא אשמים, הדור כל כך קשה שאני בטוח שמן השמים ירחמו עלינו אם נעשה תשובה, כי ה' יתברך לא מחפש לפגוע בבניו, הוא בסך הכל רוצה שנחזור הבייתה.
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 5

דווח על בעיה