שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זֶה מְעַנְיֵן

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות ברמז ובכתב

זה נכון שנשים חרדיות בהריון לא עושות את כל הבדיקות?


שאלה:(28/04/2010)

שלום. אצל הדתיים לרוב כשאישה בהריון היא לא הולכת לבדיקות שיגרתיות. האם זה נכון? או שאולי צריך לעשות את הבדיקות האלה (הכוונה לאולטרא סאונד). ומה קורה כאשר האישה רוצה לעשות את הבדיקות והבעל לא מרשה בשום אופן?

תשובה:(הרב רביד נגר)

זה נכון שהנשים החרדיות לא מבצעות את כל הבדיקות. רוב הבדיקות של היום הם כדי לדעת אם לעובר יש סיכון לחלות ח"ו באוטיזם או בכל מיני מחלות גנטיות כאלה ואחרות. קראו המון מקרים שהרופאים ביצעו את אותן הבדיקות לחלק מהנשים ואמרו להן שלפי תוצאות הבדיקות העובר שלהן בוודאות יהיה חולה ואותן הנשים הפילו את העוברים שלהן! היו גם נשים שעברו את הבדיקות והרופאים אמרו שהעובר יוולד עם מחלה מסויימת ואותן הנשים לא הפילו את העוברים ובסופו של דבר העוברים יצאו בריאים בגופם ובנפשם!
הנשים החרדיות לא מבצעות את הבדיקות האלו מפני שהן מאוד מערערות את האמונה בקב"ה.
שמעתי על אישה חרדית אחת שיש לה 4 ילדים בבית והיא בהריון וכשהיא הלכה להיבדק האחות שאלה אותה למה היא לא עושה הפסקת הריון כי קשה לה עם 4 ילדים בבית...
היום הרופאים והאחיות מעודדים להפלות  ולהפסקת הריון ולשימוש באמצעי מניעה.
בינתים הערבים מתרבים ולכל משפחה יש 10 ילדים ואנחנו לאט לאט נמחקים בלי לשים לב...
הבדיקות האלה יכולות להרוס משפחות ולגרום לנשים להכנס לדכאונות וזה הורס גם את הזוגיות בין בני הזוג. כשהאישה שומעת שהולך ליהיות לה ילד חולה ח"ו היא נכנסת לדכאון ולא מתפקדת כראוי.
כשזוג שומע שהולך להיוולד להם ילד חולה ח"ו זה יכול להרוס להם את כל הזוגיות ולהכניס אותם לחששות ופחדים ואז נוצרים מריבות והתקשורת בין בני הזוג הולכת ודועכת... עד שכל המשפחה יכולה לההרס!
נשים חרדיות לא מאפשרות לאף אחד לערער אותן באמונה! הן לא מבצעות את הבדיקות האלו כי הן  מאמינות שהקב"ה ישלח להן ילד בריא!  והן לא נותנות פתח לאף אחד להכניס פחדים למשפחה ולזוגיות.
חוץ מזה שהבדיקות האלה הן לא חובה גם לנשים החילוניות! והבדיקות האלו בד"כ מאוד כואבות!!!
מה עשו פעם בלי בדיקות? איך אנשים היו מאושרים ורגועים? היו חזקים באמונה שהכל יהיה בסדר והכל באמת היה בסדר? כל הטכנולוגיה של היום יכולה להועיל אבל הרבה פעמים היא יכולה גם להזיק...
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 36

דווח על בעיה