שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲבָל זֶה אָסוּר

הלכות בשמירת הלשון:
חוצפה שכזו

אני נשואה שלוש שנים וגיליתי שבעלי גולש באתרי פורנו


שאלה:(28/03/2010)

היי אני מחיפה נשואה 3 שנים אני נמצאת בבעיה. בזמן האחרון אני קלטתי שבעלי רואה סירטי פורנו במחשב. גיליתי זאת ע"י ההיסטוריה שבמחשב. הבעיה שלי היא כיצד להגיב? לריב איתו על זה? להתגרש ממנו בגלל זה?

תשובה:(הרב רביד נגר)

לריב איתו לא כדאי ! להתעלם אסור ! לוותר על זה אסור בשום פנים ואופן ! חייבים לטפל בבעיה מהר ובצורה נכונה ויעילה, אני אישית לא יועץ נישואים ולכן כדאי לערב גורם נוסף אבל רצוי שלפני שתערבי גורם נוסף, תפתחי את הנושא בצורה עדינה בפניו. תגידי לו בצורה עדינה: "אני מרגישה שאתה מסתיר ממני" , חשוב לי שנדבר בצורה גלויה. תנסי בצורה עקיפה לבקש: "אולי נעשה אינטנרנט רימון?" ואם את לא שומרת תורה ומצוות תבקשי לעשות סינון תוכן במחשב. אם מזניחים את הנושא ולא מטפלים בו עשויות להיות לדבר השלכות הרות אסון, לכן חשוב מאוד לעשות כל מה שאפשר כדי לטפל בבעיה בהקדם!

כמו כן תנסי לחשוב מדוע הוא צריך לרעות בשדות זרים? האם אתם רבים לעיתים קרובות? האם את מרוחקת ממנו? האם יש ביניכם דיסטאנס? נסי לראות מה גורם לו לחפש מקורות חום אחרים ולא בבית. זו יכולה להיות נקודה למחשבה גם עבורך, כי אין גבר שאין לו יצרים גם אם תתגרשי ממנו ותמשיכי בהתנהגות שלך (במידה וחלק מהבעייה היא בך) את עשויה לסבול מאותם תסמינים גם עם גבר אחר ! היום לצאליו הרב כל גבר שני בוגד באשתו, העולם הזה קשה מדיי, אם יש בבית טלוויזיה, או מחשב בלי סינון קשה מאוד לכל גבר לשלוט על היצרים שלו כל זמן שאין לו שיעור קבוע, מסגרת ו\או רב שמכוון אותו.

אין פתרונות קסם ! גבר הוא מאוד יצרי, אין סיבה שהוא יטייל במקומות אחרים אם את מכבדת אותו מעריכה אותו ונותנת לו תחושה של גבר בבית, אבל אם בכל זאת הוא עושה את זה למרות הכל, כנראה שהוא לא מצליח להשתלט על היצרים שלו וכאן התפקיד שלך להראות לו בצורה חד משמעית שאת לא מוכנה לחופשיות הזאת ! אם מדובר באדם דתי, תנסי לפנות לרב שלו בצורה עדינה, אם מדובר באדם שלא שומר תורה ומצוות תנסי להעביר לו את המסר ברמז (כדי לא ליצור פיצוץ) אבל אם הוא לא מבין את הרמזים תדברי איתו באופן גלוי בלי לחשוש משום דבר ! זכותך לדרוש ממנו שישמור על העיניים כמו שזכותו לבקש ממך לשמור על צניעותך ועל קדושתך, אני לא חושב שאת צריכה לסבול את הפריצות הזאת בביתך, אם הוא לא יהיה מוכן להפסיק עם זה תגשי ליועץ נישואין ירא שמים ויתכן מאוד שאם הוא ימשיך ולא יהיה מוכן לעצור את עצמו הוא לא ראוי לך. אבל תחשבי היטב לפני שאת עושה צעד ותבררי היטב מה גרם לו לעשות את זה. תקראי שוב ושוב את המכתב שכתבתי לך בעיון ותעברי על כל השלבים ! בהצלחה
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה