שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מוּמָר לַעֲבֵירָה אַחַת

הלכות בשמירת הלשון:
העוזרת שגנבה

בת 16 חרדית - נדלקתי על גבר נשוי


שאלה:(01/02/2010)

אני רוצה לשפוך את מה שיש לי בלב, יש דבר שמאוד מציק לי, אני בת 16 חרדית, יש לנו שכן חדש בשנה אחרונה בעיניי הוא מאוד מושך הוא תמיד בראש שלי, אני רק שומעת רכב מגיע אני רצה לחלון לראות אם זה הוא, החלון שלו נמצא מול החלון שלי אני תמיד מסתכלת לכיוון הבית שלו. לאחרונה קניתי משקפת להשקיף לכיוון הבית שלו. ואני ממש רואה אותו מקרוב במשקפת. התחלתי לגלוש במחשב של אבי לאתרי..., אני צופה ב..., אני מדפדפת כמו משוגעת על שאני מוצאת גבר דומה לו, ואז אני צופה בתמונות שדומות לו בטירוף. אתמול מצאתי את עצמי בוכה על השטויות שאני עושה. אני לא יכולה להתנתק ממנו, זה גבר נשוי אין לי אומץ להתחיל איתו, ירדתי בלמודים בגללו, אני מרגישה שאני יוצאת דופן. שזו מין בעיה אישית שלי בלבד. ואין בנות שעושות דברים כאלו, אני ממש מתביישת לדבר על זה עם אדם פנים מול פנים שיעזור לי. חיפשתי בגוגל עזרה בני נוער והגעתי לתפוז, אני בחורה ביישנית במחשב זה ממש קל.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, קודם כל ישר כח על הפתיחות והרצון לטפל בבעיה לצערי נאלצתי לצנזר חלק מהדברים שכתבת אל השתדלתי להשאיר את המכתב כמו שהוא כדי שבנות אחרות שנתקלות באותה בעיה יקראו ויבינו שהמצב לא פשוט.

אתייחס לבעיה שלך מכמה היבטים.
א. הגיוני שתהיה לך משיכה לבנים את לא צריכה להתבייש בזה, אולם, את צריכה להיזהר לא לאפשר ליצר שלך חופש יתר על המידה כי הדבר יפגע אך ורק בך.

ב. העובדה שאת צופה בגבר נשוי באמצעות משקפת ורואה אותו, רק מכניסה אותו יותר לראש שלך ומקשה עליך יותר. אני מציע שתיפטרי מהמשקפת שקנית לטובת העניין אני יודע שזה קשה ולא קל אבל גם על זה ארחיב בהמשך כרגע אני רק אומר מה לעשות.

ג. גלישה לאתרי ... בדור שלנו אפשרית מכל מחשב ביתי לצאליו הרב, זה נגרם כתוצאה מחשיפת יתר לטכנולוגיה ומהאיפוק שאני מניח שהמשפחה שלך (ובצדק) דורשת ממך החברה שלנו (כדתיים) לא מאפשרת לשחרר את היצר ולתת לו מה שהוא רוצה כי אח"כ אנחנו עשויים להיקלע להרס הרוחניות ולהפוך לחיות בלי לשים לב. כדי שתצליחי להפסיק לגלוש לאתרים של... אני מציע שלא תגיעי למצבים שאת לבד בחדר עם המחשב או שפשוט תמיד תדאגי שהדלת לא תהיה נעולה ואז הבושה תעצור אותך. זה לא קל !

ד. תתפללי לה' שיציל אותך כי מהמצב שבו את נמצאת ועד לכישלון והכשלת הרבים הדרך ממש קצרה, אני רק מתפלל שלא תפגשי גבר שינצל את המצב ויפגע בך.

ה. הכשלת גבר נשוי היא עבירה חמורה עד כדי כך שהעונש על כך חמור ו... בקיצור לא שווה אחותי היקרה, בדור הקשה בו אנו נמצאים אנו חשופים כל כך לטומאה ותועבות, כל מי שיש לו בבית אינטרנט, "זוכה" שהביוב של כל העולם יזרום אצלו בבית. מה עושים כדי להינצל מזה? יש אפשרות להתקין בבית אינטרנט כשר, אבל זה לא יפתור את בעיית היצר, לצאליו היצר שלנו חזק והוא יכול למצוא פתרונות אחרים כדי לקבל את סיפוקו המיידי.

אני יודע שיהיה לך קשה לשמוע את מה שאומר אבל אני מעדיף לומר את האמת ולא לטייח ! אם תמשיכי בדרך שבה בחרת ללכת כרגע, אצייר לך מה יקרה ! את תמשיכי להתאהב בגבר נשוי שלעולם לא יהיה שלך, תיפגעי מאוד מהעובדה שהוא לא יהיה שלך, תבכי ותשתוללי (תשתגעי כמו שאמרת) הדבר יגרום לך להתמכר לאתרי... המעשים שתעשי יהיו מעשים מאוד "מכוערים" כפי שמגירה אותם ההלכה. יראת השמים שלך תרד והרמה הרוחנית שלך תרד, בשמים רואים הכל, אם יראו שאת ברמה נמוכה יתאימו לך בן זוג ברמה נמוכה שגם הוא סוג של "סוטה" או בחור שגולש לאתרי... כי בשמים מודדים אותנו מידה כנגד מידה אם אנחנו נהיה כשרים נקבל בני זוג כשרים, אם אנחנו ניפול לתאוות נקבל בן זוג שנפל לתאוות.

ה' מזווג זיווגים והוא רואה הכל ומחליט מי מתאים למי, לנו אין הרבה צד בנושא. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לעבוד על המידות שלנו. אחות יקרה, באתר שלנו יש כל כך הרבה שיחות וקטעים שממש יפקחו לך את העיניים ויתנו לך המון חומר למחשבה.
 
הרצאות כמו: "נגיעות של חיבה" , "הפרי האסור" , "אולקוס" , "ימי השובבים - 6 קטעים מדהימים" "אין ייאוש" , "דור המבול" , "צלש" , "שומרי הפתחים" , "ידידים וחטאי נעורים" בקיצור לא חסרים קטעים שיועילו לך להיבנות בצורה נכונה.

אחותי היקרה, מה שאת עושה אסור ע"פ התורה אבל אני לא מדבר כרגע על התורה גם באופן אישי הגיוני, אם נדבר בתור בן אדם אל בן אדם, את גורמת לעצמך להתמכר לתאווה ולהפוך להתנהג ולהתאוות כמו בעל חיים. איך פותרים את זה? השעמום מביא אותך לידי חטא ! את ממש צעירה ! לכן אני מציע שתשתדלי לראות כמה שיותר קטעים באתר, ותביני שככל שתתרחקי יותר מה' ה' יתרחק ממך וחבל, ה' אוהב אותך למרות כל השטויות שאת עושה. הוא מחכה לך... תחשבי רק איך תרגישי אם תתחתני עם גבר מדהיםםם שממש תאהבי ויום אחד בחורה אחרת תידלק עליו ותתחיל איתו, איך תרגישי? אם בסופו של דבר הם ייפרדו, האם את חושבת שהפרדה בין בני זוג היא דבר נסלח בשמיים? האם את חושבת שכל הצער שיהיה לבחורה השנייה לא ישפיע על החיים שלך, להיפך זה יגרום לכל כך הרבה עיכובים וייסורים חלילה שאף בחורה לא תרצה להתמודד איתם בחיים שלה. דמייני איך תרגישי אם תתחתני עם גבר שיגלוש כל היום באתרי... האם תוכלי לחיות כך? גם כשהוא יהיה איתך הוא יחשוב על אחרות (דבר שגורם לפגיעה חמורה בילדים ח"ו) האם זה מה שאת רוצה? וודאי שלא ! 

כדי להצליח להינצל מזה, תמיד תחשבי בראש שאת בת מלך, מזרע קודש של שרה רבקה רחל ולאה ! איך את חושבת שהם מרגישות כשהן רואות אותך? אם אמא שלך או אבא שלך היו רואים מה את עושה היית מתביישת נכון? אז איך תרגישי אם אני אומר לך שה' רואה מה את עושה? לא תתביישי? אני מקווה שכן ! הבושה היא תחילת החרטה והחזרה בתשובה, כל הכבוד לך שיש לך בכלל מצפון ואת מחפשת לפתור את הבעייה, יש נערות שכבר איבדו כל צלם אנוש ועזבו את הדת והיום הן ברחובות עוברות מיד ליד. אני מאמין שאת שווה הרבה יותר. תעבדי על עצמך ותזכרי תמיד שאת נסיכה בת מלך ! אם את רוצה אי פעם להיות "מלכה" ולקבל גבר שיתייחס אליך כמו אל מלכה אמיתית. מהיום תתחילי ללמוד גינוני מלכות. איך מלכה צריכה להתנהג, לאכול, להתלבש, מה ראוי שהיא תראה ומה ראוי שלא? עם מי ראוי שהיא תסתובב ועם מי לא !

בקיצור אחותי היקרה, את בת מלך.

אני ממש מבקש שלא תפסיקי לצפות בקטעים שבאתר.  אני ממש מקווה שהועלתי. אגב, תראי גם את הקטע של רחל אמנו... (4 חלקים) בקיצור אני מאמין שאת יכולה להיות מלכה ולא בעל חיים. השאלה כמה את רוצה.. ה' ברא את הגבר המדהים שגר לידך, הוא יכול באותה מידה לשלוח לך גבר מדהים !! השאלה כמה את מדהימה וראויה לקבל צדיק כזה,, אז יאלה לעבודה. את שייכת לפלוגה נאמנה אחותי היקרה, בחורה כמוך לא מוצאים ברחוב. בנות שגולשות באתרי... יש במליונים, הם לא מיוחדות וקדושות, הם סוטות שלא ראויות להיות בנות מלך, אל תהיי חלק מהן, אז מה אם נפלת קצת,, את קדושה למרות הכל, תאמיני בעצמך לפחות כמו שאני מאמין בך ותראי שה' יציל ויעטוף אותך, דברי איתו קצת לפני שתגידי שמע ישראל על המיטה. איזה כיף שיכולתי לעזור לנסיכה אמיתית, תבורכי ותתקדשי אחות יקרה, תודה שזיכית אותי לעזור לך. ה' יציל אותך אין לי ספק אני ממש מרגיש את זה.
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 13

דווח על בעיה