שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם טו כסלו התשפא

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


איך מתמודדים עם הרגל מגונה של...


שאלה:(22/10/2020)

שלום כבוד הרב, שמי... התחנכתי במוסדות תורניים וברוך ה' לא חסר לי כלום. אני רוצה להקים בית כשר אך יש לי הרגל מגונה. קשה לי בשמירת העיניים. איך ה' מצפה שאתמודד עם כל הניסיונות שבדור? זה גורם לי לפול לעצבות וכדי לצאת מהעצבות אני יוצא עם חברים ואנחנו קצת שותים וזה מרגיע אותי. אני מאוד רוצה להתחתן ואני מאמין שברגע שתהיה לי אשה יהיו לי פחות ניסיונות. אשמח לעצה וברכה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אח יקר ואהוב, אין ספק שהדור שלנו הוא דור מאתגר אך ככל שאדם עושה מסירות נפש גדולה השכר בהתאם. "לפום צערא אגרא". בחור שמוסר נפש בדורנו בצניעות, אין קץ לגודל שכרו. "שלושה מכריז עליהן הקב"ה בכל יום על רווק הדר בכרך ואינו חוטא". (פסחים קיג.) 3 הקב"ה אוהבן מי שאינו כועס ומי שאינו משתכר ומי שאינו מעמיד על מדותיו.(שם קיג:)
עצות מעשיות וכלים.
א. עשה לך רב – כשאין לאדם רב או שהרב שלו זה "הרב נח" הוא עושה מה שנח לו ומחפש תירוצים להצדיק את מעשיו. ולעיתים מאשים את ה' ואינו לוקח אחריות על מעשיו. "עשה לך רב והסתלק מן הספק" ספק גימטרייה עמלק, כל זמן שלאדם אין דעת תורה עמלק מפתה אותו. הרב לוקח אותיות "ספק" והופך אותם ל-"פסק". ב. תלמד הלכה – זו גם סגולה ממוהר"ן להחיש הזיווג. (הלכה אותיות הכלה) ג. תלמד על מעלת שמירת העיניים וחומרת הפגם. אפילו פעם אחת שאדם מסיר עיניו מראות ברע, ה' שמח בו שנאמר: "ליבבתיני באחת מעיניך" עוד אמרו חז"ל שתשובתו של אדם מקובלת כששומר עיניו שנאמר: "בשובי את שבותיכם לעיניכם". ויש עליו שמירה מעולה בסוד: "יצרנהו כבבת עינו" (תפארת שלמה). "וכל הצופה בנשים סופו בא לידי עבירה" ולא זו בלבד אלא שמוליד ילדים שאינם מהוגנים. (נדרים כ.) ואשתו אינה צנועה (סוטה ג) "וכן ינהוג להתרחק מן השחוק ומן השכרות ומדברי עגבים.. ולא ישב בלא אשה.. ויפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה וירחיב דעתו בחכמה,, שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב הפנוי מן החכמה". (רמב"ם)
סיפור ולקח: בתקופת נח היו אנשי דור המבול שטופים בזימה ועריות ואנשי דור הפלגה שכפרו בה' ונסמכו זה לזה ללמדנו שאדם שנופל באביזרייהו דגילוי עריות סופו שבא לידי כפירה וכבר אמר שלמה המלך החכם מכל אדם: "אִוֶּלֶת אָדָם תְּסַלֵּף דַּרְכּוֹ וְעַל יְהוָה יִזְעַף לִבּוֹ".
עצה אישית: כשהייתי בתחילת דרכי בתשובה, ניגשתי לרב וביקשתי עצה לשמירת המחשבה. הרב הציע לי להתרחק מחברים רעים ולקנות תמונה של צדיק ולתלות אותה בחדר. כך עשיתי ואכן הועילה לי עצה זו מאוד. בסוד: "והיו עיניך רואות את מוריך" ובסוד: "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה". זיווג הגון ויישוב הדעת אמן.
 
 
שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0

דווח על בעיה