שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
עֻובְדָּה!

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות מאחורי גבו ובפניו

ביטול חתונה - גיליתי שארוסתי לא שמורה


שאלה:(06/01/2014)

שלום הרב גיליתי שהבחורה שהכרתי לפני 4 חודשים לא שמורה היה לה חבר לה חבר, לפני שנתים שהוא הלך לעולמו והיא.. היא שיקרה עלי שהיא שמורה וכבר היו אירוסים ועוד שבועים וחצי חתונה ויש לנו גם ילד או ילדה בדרך מה אני יעשה כבוד הרב לבטל תחתונה.. אנחנו אוהבים מאוד היא מתחננת אלי שאני לא יבטל. היא בחורה טובה והכל ממש מסתדרים.. מאוד קשה לי הרב אני מבולבל מאוד וחסר אונים היא שיקרה לי כי היא אמרה שהיא רצתה אותי ממש..

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר , שקר הוא באמת דבר נורא. אולם , במקרה הזה השקר היה כדי לא לאבד אותך , השקר הזה צריך "להחמיא לך" , מצד שני כדאי שתבדוק אם היא נוהגת לשקר לעיתים קרובות או שמא היה זה שקר חד פעמי בשעת דחק. אם היא משקרת גם בדברים אחרים , אולי כדאי שתחשוב פעמיים ותעשה בדק בית , אם לא , אני לא הייתי מוותר עליה.
 
וכי אתה טלית שכולה תכלת? אתה לא נפלת? אתה לא טעית? שניכם בעלי תשובה , זו לא חכמה לבוא אליה בטענות כשאתה בעצמך פגמת רבות , מצד שני זכותך המלאה להחליט מה שתחליט , אני באופן אישי חושב שאינך במדרגה גבוהה ממנה.
לא לבטל את החתונה , תמשיכו הלאה תעשו תשובה ותקפידו על טהרת המשפחה , ה' יתברך ישלח ברכה במעשה ידיכם ויהי רצון שתזכו לגדל את צאצאיכם בדרך התורה אמן.

לסיכום: אתה בעצמך העדת עליה שהיא בחורה טובה אמרת שהיו כבר אירוסים ועוד אמרת שיש לכם ילד\ה בדרך לכן אני לא ממש מבין מה יש כאן להתלבט , תקבלו על עצמכם לא לשקר אחד לשני , אם אתם רוצים שהשכינה תשרה בביתכם ובחופתכם , תתחתנו בהפרדה ובע"ה כך תזכו לתקן את החטאים שלכם ולהתחיל התחלה ברגל ימין

נ.ב - אני רוצה שתצפו בקטעים הבאים , אתם תלמדו מהם המון..

שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0

דווח על בעיה