שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
נוֹתֵן כֹּחוֹת

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על המסרב למלא הוראת בין דין

כבוד הרב לחזור לארץ לכל השטויות או להישאר בארהב?


שאלה:(06/12/2013)

כבוד הרב אני טסתי לפני חודשיים לארצות הברית כי בארץ הייתי עושה הרבה שטויות וברוך ה׳ הפסקתי, אני מרגיש שאני צריך לחזור לארץ אתה יכול לעזור לי להחליט? לחזור לארץ או להישאר פה עד סוף שנה? אם אתה יכול לענות לי תודה (:

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר , אין דבר חשוב יותר , קדוש יותר וטהור יותר מארץ ישראל. האהבה שיש לי לארץ ישראל כל כך גדולה שאני לא מסוגל לחשוב אפילו לצאת לחו"ל , אפילו לא לטיול ! אבל אני מאוד מבין את המצב שבו אתה נמצא , לא ממש ברור לי למה בחרת לברוח דווקא לחו"ל ולא לעיר אחרת בארץ. אבל אני מניח שאתה מספיק חכם לבחור בחירות נכונות.

באופן עקרוני אני מעודד יהודים לעלות לארץ ישראל , כי אותי לימדו רבותיי שהמעלה של ארץ ישראל כל כך עצומה , עד כדי כך , שתורה שלומדים בארץ שווה פי כמה וכמה מתורה שלומדים בגולה , מצווה שעושים בארץ עוצמתה וכוחה גדול לאין ערוך ממצווה שעושים בחו"ל , מסירות נפש של יהודי בארץ ישראל אינה כמו מסירות נפש של יהודי בחו"ל , אלא אם כן מדובר בחבדניק שבאמת מוסר נפש כדי לקרב יהודים בגולה. (אני מאוד מכבד את החבדניקים ואני חושב שהם עושים עבודת קודש בכל רחבי הארץ והעולם , ה' יברך אותם)

אבל , אם בחו"ל אתה מצליח ללמוד תורה ואתה נקי משטויות , יש לך רב , מסגרת או כולל , אולי כדאי שתתחזק שם עוד קצת כדי שכשתחזור לארץ הקודש לא תחזור לכל השטויות !
הרבה פעמים בחו"ל יהודי מגלה את הנשמה שלו , את הזהות היהודית שלו שנעלמה לו בארץ מרוב בלבולים וטשטוש הזהות.

לסיכום: אחי היקר , אתה מכיר את עצמך הרבה יותר טוב ממני , תהיה אמיתי עם עצמך ותחשוב , מה גורם לך לרצות להישאר בחו"ל? הנוף? החיצוניות? או הבריחה האמיתית מהניסיונות בארץ? אם אתה נשאר שם באמת כדי להימנע מניסיונות ואתה לומד תורה באמת , אז תישאר שם עוד קצת , תתייצב ותחזור לארץ. אבל אם גם שם יש לך ניסיונות וכל מיני בזיונות אז ארץ ישראל עדיפה על כך הארצות בעולם ואין קדושה ממנה בעולם !

נ.ב - הרבה פעמים אנשים יוצאים לחו"ל לטיול קצר והטיול הקצר הופך לטיול יותר מדיי ארוך עד שח"ו הם משתקעים שם ומכניסים עצמם לניסיונות כל כך קשים ומסוכנים ופעמים רבות הצאצאים שלהם מתבוללים ומאבדים את יהדותם. זכור ! סוף מעשה במחשבה תחילה.
 
שאלות ותשובות שיעזרו לך שום בחו"ל.
א) המדריך למטייל - מה מותר ומה אסור לאכול בחוץ לארץ.
ב) אני גר בברוקלין ורציתי לשאול משהו חשוב
ג) אני רוצה לעזוב את הארץ ולגור בגרמניה.
ד) אל תעשו את הטעות שאני עשיתי - התאהבתי בגויה
ה) הרב רביד מתי תבוא לעשות לנו שיעור בניו-יורק?
שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0