שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
תִּסְתַּכֵּל רֶגַע

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בפני רבים

נפילה חזקה ! נקלעתי לניסיון ונפלתי לצפייה בסרטים


שאלה:(01/12/2013)

שלום כבוד הרב..קודם כל תודה על הכל!-אני שנתיים במדרשה יציבה בעבודתו (כולל הכל) אפילו מעבירה כבר שיעורי תורה לבנות.אבל בתקופה האחרונה עברתי נסיונות קשים שהכניסו אותי לעצבות רצינית שאפילו האמונה לא מעלה אותי. בעקבות זה התחלתי שוב לראות סרטים (הבריחה שלי בעבר) אומנם רק של ילדים וכאלה אבל זה עושה לי רע! ואני לא מצליחה להפסיק! אני חייבת חיזוק בעניין הזה הרב קשה לי יצר הרע כל פעם מתגבר עלי.מה לעשות הרב? קשה לי

תשובה:(הרב רביד נגר)

מעיקר הדין מבחינה הלכתית אין שום בעיה בלראות סרטים מצויירים של ילדים קטנים כל זמן שהתוכן לא מכיל מסרים סמויים בעייתיים (כפי שכבר ראינו בעבר)
אבל אנחנו לא נוהגים לעשות זאת בגלל שזה פתח מסוכן מאוד ליצר הרע.

אני יודע שיש הורים דתיים שמאפשרים לילדים שלהם לצפות במסך טלוויזיה שלא מחובר לכבלים וכיוצב' , אלא משמש כמסך בלבד וההורים רוכשים עבורם דיסקים עם תוכניות חינוכיות כגון: תוכניות על בע"ח , תוכניות לילדים (מלכלי ובגן של דודו וכיוצב')
אני יכול להבין את זה ולהתחבר לזה כשמדובר בבית שגם ככה יש בו מחשב ובמוקדם או במאוחר הילדים ייחשפו גם ככה למסך המחשב. אבל בבתים שאין בהם מחשב ואין בהם טמבלוויזיה הייתי ממליץ לא להכניס גם את זה ולהסתפק בקריאת ספרים עשירים בתוכן צבעוני. (אני מעדיף שהילד יקרא "קומיקס" ולא יצפה בסרטונים על מרקע) אבל לא אמרתי שזה אסור. כולי תקווה שהרב זמיר היקר יסיים את הפרוייקט שלו בקרוב ומי שגם ככה יש לו מקלט טמלוויזיה בבית ישתמש בו לפחות לערוץ הידברות וערוץ הילדים. כפי שעושים נפלא במכון מאיר ובמקומות נוספים , אבל מי שאין לו עדיף בלי.

פתח מסוכן מאוד ליצר הרע , למה?
א) כי זה אומר שיש לך בבית טמבלוויזיה
ב) כי זה אומר שאת יודעת איך להוריד סרטים
ג) היום נפלת בסרט מצוייר מי יודע להיכן תפלי מחר?
ד) אסור לנו להביא את עצמנו לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון.

לסיכום: אני מעריך את הכנות שלך וכאב לי לשמוע שעברת ניסיונות קשים , אני לא ממש יודע מה היו הניסיונות לכן אין באפשרותי לעזור בצורה ממוקדת ו\או להפנות אותך לגורמים המוסמכים. בכל מקרה , אני שמח שנפלת לסרטים מצויירים ולא נפלת לעישון , אלכוהול , או נגיעות אסורות. תשאירי לי את השם שלך במדור ביקשת קיבלת ואני מבטיח לך שאתפלל עליך מעומק הלב בקברות צדיקים אני יוצא בקרוב אז תזדרזי.
שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0