שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
סֵפֶר הַחִנּוּךְ

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בפניו

הדרוזים בהלכה - התאהבתי בדרוזי מותר לי לצאת איתו?


שאלה:(20/08/2013)

לרב רביד שלום יש לי חברה שהתאהבה בדרוזי והכרתי לה את האתר הזה והיא בכל זאת מפחדת לשאול אז אני שואלת בשבילה דרוזי זה גוי לכל דבר? כמו ערבי? או שהיא יכולה להיות איתו כי יש אהבה מהצד של שניהם אבל היא לא רוצה להיות איתו אם הוא לא נחשב ליהודי כשר אשמח עם תענה

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , לצערי הרב , הדרוזים והערבים (להבדיל אלף אלפי הבדלות) חיים בתוכנו וטמועים בתוכנו , הסכנה עם הדרוזים והבדואים גדולה עם יותר משום שחלק מהם משרתים בצבא ונרקמים קשרים בינם לבין בנות יהודיות שלצערנו משרתות בצבא , חשוב שנזכור שעם כל הכבוד לדרוזים הדרוזים אינם יהודים ואסור לנו להתחתן איתם בשום פנים ואופן שנאמר: "ולא תתחתן בם , בתך לא תתן לבנו ובתו לא תקח לבנך" (דברים ז',ג') ע"פ הרמב"ם אסור להם בכלל לשרת בצבא , כמו שלבנות שלנו אסור לשרת בצבא , זה מה שקורה שלא נשמעים להלכה ובנות משרתות בצבא וכו'.

הדרוזים הם יהודים? ערבים? נוצרים? סורים? מה הם?
יהודים הם בטוח לא , אי אפשר לומר שהם נוצרים ואי אפשר לומר שהם מוסלמים האמת אע"פ שמקורה של הדת הדרוזית באיסלאם, הם לא מאמינים בעיקרי האיסלאם , הם לא מתפללים חמש תפילות ביום , לא צמים ברמדן עד כמה שידוע לי , לא עולים למכה ולא מאמינים שמחמד הוא הנביא האחרון , יש דברים שהם כן עושים כמו מוסלמים כמו למשל לחגוג את "חג הקרבן" אבל המנהגים שלהם שונים, לא מבין בזה ולא מעוניין להבין בזה. חלק גדול מהדרוזים נאמנים בכלל לסוריה , הייתה תקופה שהם שרפו את תעודות הזהות הישראליות שהביאו להם והם הכריזו על נאמנותם לסוריה. לא כולם כמובן.

במה הדרוזים מאמינים? האם הם מכבדים את היהדות?
הם כן מאמינים בגלגול נשמות , הם מקבלים תשע מתוך עשרת הדיברות , הם לא מוכנים לקבל את השבת כי לדעתם העולם לא נברא בשישה ימים. הם מאוד מכבדים את כל הנביאים הראשונים שהופיעו ביהדות , בנצרות ובאיסלאם והם מאוד מאמינים ביתרו. אבל בשום פנים ואופן אסור לנו להיות איתם בקשרי נישואין חס וחלילה.

אפשר לסמוך על הנאמנות של הדרוזים למדינה?
עם כל הכבוד שיש לי לדרוזים היקרים שמשרתים את המדינה ולוחמים לצד חיילינו,
אותי לימדו כלל חשוב: "אין אמונה בגויים" , חלק גדול מהם נאמנים לסורים וחלק גדול מהם נאמנים לחמאס , עובדה היא שבמסגרת "עסקת הקלטת" (של גלעד שליט) חמאס כלל את שמותיהם של שני אסירים בטחוניים דרוזים ברשימת האסירים שהוא דרש שישראל תשחרר , מעבר לכך אסור לנו לשכוח את אירועי פקיעין , בקיצור כבדהו וחשדהו , "אין אמונה בגויים". 

צריך לכבד אותם או שצריך לשנוא אותם ולהתרחק מהם?
יש לי הערכה גדולה אליהם ואני מכבד אותם כבני אדם משום שלמדתי מחז"ל שעלי לכבד כל אדם באשר הוא אדם , כי כל אדם נברא בצלם , אבל מכאן ועד להקים איתם בית נאמן וכשר בישראל???? !!!!! רחמנא... הרי כתוב במפורש בתורה: "ולא תתחתן בם". אסור להתחתן עם גוי גם אם הוא יהיה הכי נחמד שבעולם. ע"פ הרמב"ם כמדומני אסור בכלל לאפשר להם לשרת בצבא. אני לא בעד לשנוא אף אחד , אנחנו לא צריכים לשנוא אותם אבל חשוב מאוד לשמור על ה-"דיסטנס" הראוי , כפי שמורה לנו ההלכה כלפי הגויים. 

מותר לדרוזי להתגייר?
ע"פ ההלכה עד כמה שידוע לי מותר להם להתגייר , אבל לא לשם חתנות , צריך ללמוד את הנושא ולברר את הנושא הדק היטב עם מורה הוראה מוסמך. (חכם ובקיא) בינתיים
אני מציע לחברה שלך ולכל בת מלך יהודיה שקוראת את התגובה הנ"ל , לא לבוא לידי ניסיון ולא לבוא לידי ביזיון , כשם שהדרוזים נאמנים לדת שלהם ואינם מקבלים נישואי תערובת , כך עלינו להיות נאמנים לדת שלנו (ליהדות) ולא לקבל נישואי תערובת ולכן לא שייך שבת ישראל תהיה בקשר עם דרוזי. אם הוא התגייר מעצמו ולא ע"מ לשאת בת ישראל זה משהו אחר , אבל ראוי ללמוד את הנושא הדק היטב ולא לקחת סיכון בזה, נישואים אינם משחק ילדים , לא מתגיירים כדי להתחתן. לחצי כאן לתגובה מורחבת
"האם מותר ליהודיה להתחתן עם גוי שנמצא בתהליכי גיור? (גיור לשם נישואין)

תגובות שעשויות לעניין אותך.
1)  "אני מאוהבת בערבי ישראלי"
2)  יש לי חברה שיוצאת עם ערבי וגם אני מאוהבת בערבי.
3)  אני יוצאת כבר חמש שנים עם ערבי מוסלמי - אני מאוהבת בו.
4)  שאלות ותשובות בנושא יהודים וערבים - לחצו לקריאת השו"ת

לסיכום:
א) תגידי לחברה שלך שגם אני מאוד מכבד דרוזים כבני אדם אבל להתחתן איתם אסור
ב) גם לדרוזים ע"פ הדת שלהם אסור להתחתן עם יהודיות , אז תגידי לה שתיזהר מאוד
ג) ע"פ הרמב"ם לא שייך שגוי יקבל תפקידים בכירים בצבא , זה לא בטיחותי עבורנו
ד) עם כל הכבוד למסירות הנפש שהם עושים (והם עושים) מבחינה בטחונית זה מסוכן
ה) אסור לזלזל בדרוזים ו\או בכל מי שמקיים את שבע מצוות בני נח ומכבד את היהדות

נ.ב - חשוב שתהיה לנו הכרת הטוב לכל החיילים הדרוזים הנפלאים שמוסרים נפש עבור עם ישראל ואין לי ספק שיש להם זכות גדולה אבל חשוב שנזכור שאנחנו חיים ע"פ ההלכה ועם כל הכבוד שיש לנו כלפי הדרוזים , אסור לנו להתחתן איתם לעולם ! משום שהם גויים לכל דבר. גם להם אסור להתחתן איתנו ולכן לא שייך שדרוזים ימכרו ליהודיות סיפורים על חיים משותפים כי ע"פ הדת שלהם זה לעולם לא יקרה , לכן דרוזי שמפתח קשר עם יהודיה , או שהוא משלה אותה , או שהוא מנצל אותה , או שהוא משקר לה במצח נחושה. ע"פ דת משה וישראל אסור לנו להתחתן עם גויים ודרוזים נחשבים כגויים לכל דבר. גם לפי הדת הדרוזית , אסור לדרוזי להתחתן עם יהודיה.


שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0