שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִבְחָן גּוֹרָלִי

הלכות בשמירת הלשון:
דמעתה מצויה

רוצים להכיר לי בחור חילוני ואני מתלבטת


שאלה:(01/03/2013)

שלום, מהמשפחה רוצים להכיר לי בחור שלא שומר תורה ומצוות ואני שומרת שבת וצניעות וקצת תפילות פה ושם. אני כל הזמן חושבת על הצניעות בקיץ שאני הולכת בלבוש סגור עדיין ללא חצאית אבל לאט לאט. וידוע מה ילך בקיץ ויהיה לי קשה לשמור על צניעות כשאני יצא איתו הוא יפזול לצדדים. וגם יש דתיים שלא שומרים נגיעה ועל העיניים שלהם.. גם עליהם איפשר כבר לסמוך כבר קרה לי עם 2 דתיים. בדור הזה קשה לתת אמון בגבר! מה אני יעשהה???:(

תשובה:(הרב רביד נגר)

אם על הדתיים אי אפשר לסמוך , את רוצה לסמוך על בחור שלא שומר תורה ומצוות? אחותי היקרה, הגמרא במסכת פסחים דף מט כותבת: "לעולם ימכור אדם את כל מה שיש לו וישא בת תלמיד חכם" אז אם כך הזהירו חכמים את הגברים שיזכו להתחתן עם בת של תלמיד חכם , אין לי ספק שגם את צריכה לעשות השתדלות עצומה כדי לזכות להתחתן עם בן תורה , כדי שתזכי שהילדים שלך בע"ה יהיו בני תורה ולא עמי ארצות
אל תתני ליצר הרע לבלבל אותך , כל הדיבורים האלה על דתיים שנכשלים בעיניים הם עצת היצר , הוא רוצה להראות לך שכולם פגומים וכולם אבודים אז מה זה משנה עם מי תתחתני , תעמדי איתנה ויציבה ותגידי לו , לא כולם כאלה , וגם אם רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגיה , אין ספק שאדם ירא שמים ישתדל בזה יותר מאדם שאינו ירא.

אבא טוב צריך להיות בעל מידות טובות.
חתונה זה לא משחק , אם כשקונים רכב , עושים בדיקות וחקירות , אז כשמחפשים בן זוג לחיים לא נברר? לא נחקור? לא נטרח? לא נתאמץ? לא נחפש אבא טוב לילדים שלנו? בעל מידות טובות? נאמן? נאמן לה'? נאמן לתורה? נאמן להלכה? נאמן לאשתו? הדרך היחידה של בת מלך לבדוק נאמנות אצל גבר, היא לבדוק נאמנות לבורא יתברך , אני לא אומר שאין חילונים נאמנים ח"ו , יש חילונים מקסימים , אבל אין לי ספק שבן תורה שכל חייו חונך לנאמנות לבורא יתברך אפילו בחדרי חדרים , ראוי להיות בן זוג נאמן.

לסיכום: יצר הרע שלך יגיד לך שעדיף להתחתן עם חילוני ישר מאשר עם דתי מושחת , יצר הטוב שלך יגיד , גם החילונים טובים וגם הדתיים טובים וזה נכון , אבל אני אומר לך שבהנחה שגם הדתי וגם החילוני באותה רמה מוסרית , לבחור דתי יש רמת מוסר רוחנית נוספת שאין לבחור החילוני , לשניהם יש מוסר אבל לדתי יש גם יראת שמים.
עכשיו תחליטי לבד מי יהיה נאמן יותר בימי הקיץ החמים , כשבבית יש מחשב , טלוויזיה , אינטרנט , פייסבוק , אירועים , חברים , חברות ,ידידים , מי ישמור יותר על עצמו? זה שחונך להיחשף להכל או זה שחונך לשמור על צביונו הרוחני? בהצלחה.

נ.ב - אין לי שום דבר נגד חילונים , רוב הגולשים שלי באתר הם חילונים , אני כאן כדי להפוך את אחים שלי החילונים הנפלאים בעלי המוסר ובעלי המידות הטובות , ליהלומים יראי שמים , היום יש עשרות אלפי דתיים שהיו חילונים בעבר שגולשים באורלנוער וזוכים לאור אמיתי , למשמעות אמיתית בחיים , הם זוכים לטעום טעם של אמת ! שבת שלום.

צפייה בקטעים הבאים תועיל לך מאוד:
.

שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 39