שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲתָר פָּצָ''ץ

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על סחורתו של חבירו

אני רוצה לעזוב את הארץ ולעבור לגור בגרמניה


שאלה:(12/02/2013)

הרב שלום אני עוד חצי שנה עוברת לגור בגרמניה ואני רוצה לשנות את דתי אך לאחרונה אני מדברת עם חברה דתית בבית הספר היא מדברת איתי ואני יודעת שמה שהיא אומרת זה נכון אך תכננתי לנסוע ולגור בגרמניה כבר בגיל ממש צעיר ולכן קשה לי אני לא רוצה לגור בישראל ואני לא רוצה להשאר ביהדות למרות שאני יודעת שהתורה שלנו היא אמת בבקשה תעזור לי אני לא יודעת מה לעשות אני בעוד חצי שנה נוסעת לגור בגרמניה אבל אני מבולבלת אשמח אם תענה

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, קראתי את מה שכתבת וליבי נצבט.
כואב לי לראות יהודיה כשרה שבוחרת מדעתה לוותר על כל המורשת המפוארת שלה ובוחרת לעקור מארץ הקודש ולגור בארץ משוקצת , ארץ שיהודים רבים קיפחו בה את חייהם , ארץ ששרפה למוות מליוני יהודים , ארץ שהאדמה שלה רוויה בדם יהודי טהור איך אפשר לגור שם? איך אפשר לפרנס את צאצאיהם של אותם מרצחים , לקנות שם , לחיות שם , לגור שם? איך את בכלל מסוגלת לחשוב על זה? זה לא מזעזע אותך? נכון שחלפו עשרות שנים ונכון שהמצב שונה לגמריי היום אבל להעדיף את גרמניה הארורה על ארץ הקודש? לוותר על יהדותך ולחיות כגויה בקרב הגויים? איך את לא חוששת? איך את מרשה לעצמך לבוא לידי ניסיון? איך תרגישי אם תתאהבי בגרמני ואחרי שתתחתני איתו ותקימי בית תגלי שאבותיו רצחו יהודים בדם קר? איך את מסוגלת? 

בנוסף חשוב שתדעי שיהדות היא לא דבר שאפשר להמיר , מי שנולד יהודי ימות כיהודי , אי אפשר לברוח מהאמת , היהדות היא האמת היחידה והאבסולוטית , אם תבחרי לברוח מיהדותך , גופך אולי יצליח אבל נשמתך שייכת לעולם האצילות לעולם טהור ומקודש , עולם שהגויים יכולים רק לחלום להיות חלק ממנו.

קשה לי להאמין שיהודיה טהורה וכשרה כמוך , בוחרת לשכוח ברגע אחד את כל ההסטוריה המפוארת שלה , עם ישראל עבר צער כל כך גדול וחווה ייסורים כל כך קשים לכל אורך ההסטוריה , יהודים מסרו נפש כדי לא לחלל שבת , כדי לא לאכול חזירים כדי לא להיות נגועים בתרבות הגויים ואת בקלות כזאת פורשת ובורחת מכאן?

אמשול לך משל למה הדבר דומה , משל לאב שגידל את ביתו , קנה לה הכל , בנה לה בית מפואר , דאג לכל מחסורה , פרנסה , כלכלה , לימודים , הכללללל ויום אחד , כאשר גדלה הילדה והפכה להיות צעירה נאה , הכירה הנערה בחור יפה תואר שכבש את לבה , הבחור אמר לה שהוא מוכן לחיות איתה רק אם תתנתק מהוריה ותכחיש כל קשר אליהם , הוא אמר לה שאבות אבותיו שונאים יהודים והם לא יהיו מוכנים לשמוע שהבן שלהם התחתן עם יהודים ורק אם תהיה מוכנה לברוח מהוריה ולהפקירם הוא ישא אותה לאשה , הנערה הייתה מבולבלת אך לא הייתה מסוגלת לעמוד בפיתוי , הבחור היה כל כך יפה והיא נשבתה בקסמיו , היא עברה לגור איתו בגרמניה והייתה מאושרת חצי שנה שלימה , אח"כ היא אפילו התחתנה איתו וילדה לו 4 ילדים יפי תואר ואז הוא כעס עליה כי היא המרתה את פיו ופשוט התחיל לקרוא לה: "יהודיה מסריחה"
הוא קילל אותה השמיץ אותה ואפילו התנהג כלפיה באלימות , היא רצתה לברוח לחו"ל עם הילדים אבל בגרמניה החליטו שהילדים נשארים עם האבא , היא הייתה בצער כל כך גדול והיא הבינה שכל החיים שלה נהרסו , בגיל 38 היא חזרה לארץ ישראל בלי ילדים בלי כסף בלי חבר בלי שום דבר , עם גאווה פצועה ובושה עצומה , היא הבינה שאין מקום אחר בעולם שיקבל אותה באהבה כל כך גדולה כמו ארץ הקודש , ארץ היהודים , היא הבינה שלא רק שהיא בזבזה את הזמן שלה לשווא , היא פשוט שימשה כפונדקאית כדי לשאת ברחמה 4 גרמנים קטנים שיגדלו ואולי גם הם יהיו מכחישי שואה, לא חבל?

הבחירה בידיים שלך , אני אישית מציע לך לחשוב פעמיים , יהודיות רבות גרות בחו"ל ועושה רושם שהם מאושרות , אך זה ממש לא נכון , בחו"ל יש התבוללות נוראית , בנות שחשבו שגן עדן נמצא בארה"ב עשויות לגלות בקרוב שאין מקום בטוח בעולם כמו ארץ הקודש , כל העולם עומד לשלם מחיר כבד על כל הצער שציער את עם ישראל , הנבואה אומרת שעתידים כל הגויים ליתן דין וחשבון על כל מה שעשו לנו לכל אורך ההסטוריה , לא חבל שתפספסי את הזכות הנפלאה שיש לך לחיות כיהודיה? להקים בית יהודי כשר בארץ הקודש?

בקיצור אחותי היקרה, כמו שאת היית מרגישה פגועה וכואבת אם בעלך לפתע היה מתאהב באשה אחרת ומשאיר אותך עם הילדים ובורח עם גויה לחו"ל , כך ה' יתברך להבדיל אלף אלפי הבדלות בצער כל כך גדול כשהבת שלו בורחת לחו"ל ומוותרת על הכל !!!! ברגע אחד !!!! ואני בספק אם יש לה בכלל מצפון !!!! לא חבל ????

לסיכום: זו דעתי לגבי מה שכתבת:
א. יהודיה לעולם תישאר יהודיה.
ב. אין מקום בטוח בעולם כמו א"י.
ג. בגרמניה גדלו הנצים הארורים.
ד. אדם בלי עבר הוא אדם בלי עתיד.
ה. מי שבוגד בעמו סופו להיות נבגד.
.


שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 29