שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִי הוּא רָשָׁע

הלכות בשמירת הלשון:
אבק לשון הרע

אבא שלי לא מרשה לי להתחתן עם בחור בלי מקצוע


שאלה:(05/03/2012)

רביד שלום , אני נערה בת 19 ואני בקשר עם בחור ישיבה כבר כמעט שנתיים. אנחנו חושבים על חתונה אבל ההורים שלי מתנגדים כי אין לו שום מקצוע. מבחינתם שילמד גם משהו קטן כדי שתהיה לנו פרנסה. הוא מצידו מרגיש שכרגע הוא לא יכול ללמוד וזה יוצר בעיה כי ההורים שלו לוחצים מאד בכיוון של חתונה. אנחנו ממש מבולבלים, אם הרב יכול לייעץ לי ואף להפנות אותי למשהו שיכול לעזור בעניין.. תודה

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, ההורים שלך הם אנשים חכמים, גם אני חושב שכדאי מאוד שלבן הזוג שלך יהיה מקצוע או לפחות מקור פרנסה רלוונטי, גם אם אין לו מקצוע, חשוב שהוא יהיה מלומד, שילמד משהו, גם אם הוא בחור ישיבה, כדאי שישתייך למסלול לימודים בתחום ההוראה, הכתיבה (סופר סתם), השחיטה, הרבנות (משגיח וכיוצב') אי אפשר להחזיק משפחה בלי לסייע בצורה כלשהי לפרנסת הבית, אי אפשר לסמוך על הנס, גם היום יש הרבה חרדים שיוצאים לעבוד , או לפחות מתמקצעים בתחום ההוראה וכיוצב'.

עם כל הכבוד להורים שלו שלוחצים לכיון חתונה , אני לא חושב שזו החלטה שלהם , אלא אם כן הם מוכנים לכלכל אתכם , אם יש לבחור בסיס כלכלי יציב וההורים שלו מוכנים לסייע לכם בפרנסת הבית , אין שום בעיה , להיפך זכות גדולה נפלה בחלקך , הבחור יכול להמשיך ללמוד כל היום ובתנאי שההורים תומכים ועוזרים , אבל אם לא , לדעתי חשוב מאוד שהבחור יסייע בכלכלת הבית , או לפחות יגלה נכונות לעשות כן, זה לא אומר שמחר הוא צריך להתחיל עבודה , הנכונות להתמחות בתחום מסויים תספיק.

בכל מקרה , לדעתי היחיד שיכול לעזור לך בנושא זה הרב של הבחור , נפלה בחלקך זכות גדולה להכיר בחור ישיבה, אבל מצד שני את צריכה לקחת בחשבון שגם לבחור ישיבה צריכה להיות חשיבה רציונאלית על החיים, אין לי בעיה שישב וילמד תורה כל היום, אבל אם תיקלעו לקשיים כלכליים הוא חייב לצאת ולסייע בכלכלת הבית, הוא נשבע על זה בכתובה ואי אפשר לפרנס משפחה בלימוד בלבד, אלא אם כן הוא מקבל מילגה בכולל או בישיבה ואת יוצאת לעבוד ומסייעת בכלכלת הבית.

לסיכום: אני מאחל לכל נערה בישראל לצאת עם בחור ישיבה , מצד שני אני חושב שההורים שלך חושבים בצורה נכונה, כפי שהבנתי מדבריך הם לא שוללים אותו או מתנגדים לעובדה שהוא לומד , להיפך הלימוד שלו מבורך, אבל כדי להקים משפחה    הוא צריך לחשוב כמה צעדים קדימה ולבנות את עצמו מבחינה נכונה בהכוונת רבו.

שאלות ותשובות דומות בנושא שחשוב שתיחשפי אליהן:
1) בעלי לא עוזר לי הוא פשוט חוצפן.
2) אוסף שאלות ותשובות בנושא שלום בית.
3) למה החרדים לא עובדים? ולא מתגייסים לצבא?
4) אני מבית חרדי ואני כבר לא יודעת מה עדיף? בעל עובד ולומד או רק לומד?
5) ההורים שלי לא מוכנים שאני אתחתן עם אברך , לשמוע להם או להחליט לבד?
6) לא ממש הבנתי מה לחפש, בחור שעובד או בחור שעובד ולומד?
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 6