שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


תיקון לגויה - איך לתקן משכב עם גויות?


שאלה:(17/01/2012)

כבוד הרב תודה רבה על כל מה מה שאתה עושה עבור עם ישראל חזק ואמץ. יש לי שאלה שמטרידה אותי הרבה זמן. בעבר פגמתי עם גויות ורציתי להתייעץ איתך בתיקון עבור הדבר הזה, הבנתי שאנחנו נמצאים תבקופת השובבים ורציתי לדעת האם יש דרך שאוכל לכפר על המעשים האלה? כל דרך שהיא!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, גם אם אכתוב לך את תיקון האר"י הקדוש לפרטי פרטים , בעניין הלימוד , התעניות ומפרט הסיגופים לא תצליח לעמוד בו ובמקום להועיל לך הוא יזיק לך לדעתי וגם אם אכתוב לך את תיקון הבן איש חי , ספק אם יועיל לך הדבר במדרגתך הנוכחית , לכן אכתוב לך מה שלימדוני רבותיי ואני מאמין שכך תזכה לתקן בצורה הטובה ביותר.

א) סור מרע ועשה טוב - זו צריכה להיות מגמתך באופן כללי , להתרחק מן הרע.
ב) וידוי,חרטה,קבלה לעתיד - תקפיד על ק"ש על המיטה ותקבל לא לשוב על החטא
ג) תקבע עיתים לתורה (לפחות פעמיים בשבוע) ותשתדל לא לפספס את השיעורים
ד) תקנה לעצמך איזה ספר טוב שתקרא בו כל יום דף לפני שתעלה לישון.
ה) תקפיד ללכת למקווה כל יום שישי זה יועיל לך מאוד לקבל חשק לעשות את כל אלה
ו) תשתדל מאוד לזכות להתפלל במניין.

ברגע שתצליח שנה שלימה לעמוד בכל אלה , יהיה שייך לדבר איתך על תיקונים , אבל כל זמן שאינך מצליח לעשות את הדברים הבסיסיים הנ"ל , אין לי ספק שלא תעמוד בתיקון וגם אם תעמוד בתיקון סביר מאוד להניח שתיכשל שוב בדברים לא פחות חמורים. לכן אני לא ממהר לתת לאנשים תיקונים , לפעמים אני אומר מה צריך לעשות או שאני מספר על מקרים שקרו ותיקונים שניתנו ע"י רבנים גדולים , כגון: תיקונו של רבי יהודה משה פתיה כפי שמובא באחת ההרצאות , אבל תזכור תמיד , כדי לתקן באמת , צריך בראש ובראשונה להתרחק מן החטא , לעשות את הדברים הפשוטים הבסיסיים כמו "תפילה" , "ציצית" , "תפילין" , "שבת" אחרי זה תחפש תיקונים מסובכים לנפשך, קודם כל תחזור להיות יהודי טוב ופשוט ותראה שבע"ה אם תעמוד בדברים הפשוטים ותקבע עיתים לתורה , מן השמים יזמנו לך תיקון מעולה לנפשך. ברוך תהיה לה' אחי.

לקריאת תגובה שכבר עניתי בנושא באריכות  לחץ כאן: "תיקון מהיר - כל התיקונים"
שיחה שקשורה לנושא ששאלת עליו: "שלושה דוחים את השכינה - לחץ לצפייה"שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 24

דווח על בעיה