שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲחוֹתִי

הלכות בשמירת הלשון:
דנים את האדם במקום את המעשה

מה הבעייה לראות סרטים אמריקאים מה הקטע?


שאלה:(23/11/2011)

שלום כבוד הרב רציתי לישאול מה הבעיה ליראות סרטים אמריקאים שלפעמים יש שם בנות לא צנועות ואני מעביר את זה או מסתכל ובכלל לא נהנה ולא מתבונן בהם וגם לא מהרהר אחריהם אני רק רואה את האקשן והמתח שיש שם כדי להעביר את השיעמום בהפסקת צהרים וגם בערב קצת ואני גם שומע שירים לועזים אז מה הבעיה גם בזה זה בכלל לא משפיע עלי וגם לא מפריע לי בלימודים ואני יפסיק עם כל זה בישיבה גדולה כי רוב הזמן אני אהיה שם?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, הכל אפשרי, השאלה לאן אתה שואף להגיע? יש אנשים שמבחינתם לגנוב מסטיק זה לא נחשב גניבה, רק לגנוב כסף או חפצים יקרי ערך זה נחשב לגניבה, אבל אני תמיד מזהיר את התלמידים שלגנוב מסטיק זה לא פחות חמור מלשדוד בנק ! לשניהם יש תואר אחד - "גנבים" , כך אדם שמתיר לעצמו לראות קצת פריצות , או אדם שרואה פריצות של ממש , לשניהם יש תואר אחד - "פרוצים בעריות".

ואני תמיד מזהיר את התלמידות שלי מפני אותם פרוצים שלא מסוגלים לשלוט בתאוות שלהם ולא מסוגלים להתאפק בראיות אסורות , כי זה כל כך מפתה ומושך עד שהצצה קטנה הופכת לפריצות גדולה ומהיתר קטן שאדם מתיר לעצמו הוא עשוי להפוך לסוטה ולא חסרים בני נוער שכל היום רואים זימה וצופים בפריצות כשאף אחד לא רואה אותם זה קורה גם במשפחות הכי טובות , הורים מספרים לי שהם גילו שהבן שלהם מכור לפריצות , מה עושים? להעיר לו ! לא להעיר לו ? ראשי ישיבות מתייעצים איתי כי התלמידים לומדים גמרא ואחרי השיעור חוזרים הבייתה וצופים בפורנו , נו... מה אתה אומר על זה? איך זה יכול להיות? התשובה פשוטה, ברגע שאדם מתיר לעצמו לראות קצת , סופו שיפול לתהום , לכן מלכתחילה חייבים לאסור את הדבר ולא לפתוח פתח.

אם חשקה נפשך להיות בן תורה, אתה לא בכיוון, כי מי שרואה פריצות דומה למי שהולך לבריכות מעורבות ורואה נשים לא צנועות, גם אם זה לא עושה לו שום דבר הנפש שלו זוכרת את המראות האסורים שראה והמראות האלה מעוררות בו תאווה אסורה.

ראייה לדבר תוכל למצוא בסופי תיבות של המילה זֹכר - זין, כף, ריש = נפש
יש הרבה דברים שאתה עדיין לא יודע כי אתה עוד צעיר ולא למדת את סוד קדושת האדם, אבל תאמין לי שכשתגדל ותחכים, תצטער על כל מראה לא צנוע שראית בחייך
זה שאתה אומר לי: "אחי זה לא משפיע עלי" זו טעות חמורה , אם רק הייתי יכול להוכיח לך הייתי יושב איתך על כוס קפה ומגלה לך כמה זה משפיע על נפשך ועל צאצאיך.

תראה נשמה, באופן כללי אני מבין אותך, זה באמת קשה לשמור עיניים, במיוחד כשלא נמצאים במסגרת תורנית טובה, אבל זה לא תלוי רק במסגרת זה תלוי בעבודת המידות שלך, אם תעבוד על האיפוק שלך ולא תוותר לעצמך גם בדברים הקטנים, תוכל להקים בית נפלא ותהיה לך זוגיות נפלאה, אבל אם כולם יתירו לעצמם לפרוץ פרצות קטנות, אחד יתיר לעצמו לראות בנות לא צנועות
השני יתיר לעצמו ללחוץ יד לבנות
השלישי יתיר לעצמו לראות קליפים לא צנועים
הרביעי יתיר לעצמו לגלוש באתרים לא צנועים
אין לדבר סוף נשמה , לכן יש לנו תורה שמורה לנו מה מותר ומה אסור.
אני בטוח שלא היית מסכים לבת זוגך לראות סרט שמשתתפים בו גברים לא צנועים גם אם היא תגיד לך שהיא רואה את זה רק בשביל האקשן, אני בטוח שלא היית מתיר לה לישון אצל חבר שלך, גם אם היא הייתה אומרת לך שהיא תשמור ממנו נגיעה והיא הולכת אליו רק בשביל הריגוש והאקשן, כי ברור לך שאין אפוטרופוס לעריות וכשם שהיא יכולה להיכשל במחשבה דיבור ומעשה , גם אתה עשוי להיכשל במחשבה דיבור ומעשה אם כל היום תראה סרטים ותשמע מוסיקה של גויים שמשפיעה לך על הנשמה.

לסיכום: אם תמשיך לראות סרטים ולשמוע מוסיקה טמאה, אני ממש בספק אם תזכה להיות בכלל בישיבה גדולה, המון בני נוער שעבדתי איתם וייעצתי להם, סיפרו לי איך קרה שהם נשרו מישיבות ונפלו לשפל המדרגה, אני תמיד מזהיר את התלמידים שלי לשמור על איפוק, כי הכל מתחיל באיפוק, אדם שלא שולט בעצמו ובמחשבותיו, לעולם לא יצליח להיות בן תורה, תבחר מה אתה רוצה להיות? חפיפניק או בן תורה אמיתי.

סרטונים שעשויים לעזור לך אחי.
א) אל תהיה חפיפניק.
ב) הסכנה שבפריצות + בחור שמספר על נס שקרה לו.
ג) אוהבי ה' שנאו רע - טיפ למי שקצת קשה עליו התאווה.
ד) פרשת חיי שרה - שיחת מוסר על שמירת העיניים לראות עד הסוף.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 24

דווח על בעיה