שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַל תִּהְיֶה קִיצוֹנִי

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בפניו

שלום בית - הבעל רוצה להתגרש נמאס לו ממני


שאלה:(13/11/2011)

לאחר 30 שנות נישואין בעלי מעוניין להתגרש כי נמאס לו ממני , לדבריו הוא לא מסתדר איתי ורוצה חיים חדשים ובעיקר שקט. הדבר מאוד קשה לי ולא קל לי לקבל זאת , אני מאוד אוהבת אותו ורוצה לתקן דברים ביננו לטובה ולהחזיר המצב לקדמותו. ברקע יש לבן הקטן בר מצווה בקרוב והמצב כרגע שהוא עזב את הבית ונותרתי לבד עם הילדים מה עלי לעשות ? האם הוא יכול לכפות עלי גט במידה ואני לא רוצה ? עלי לציין שהוא אינו מעונין לתקן

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום וברכה , קראתי בעיון את מכתבך וצר לי מאוד לשמוע שזה המצב , במיוחד לאור העובדה שאת אוהבת את בעלך וחפצה בהמשך הקשר, מצד אחד נראה שהמצב באמת קשה מאוד , אבל מצד שני לאור הניסיון יתכן מאוד שמדובר בפעולה שנועדה להרתיע אותך , כמעין "אקט חינוכי" (בעלך מנסה לחנך אותך) לצערנו הרב הוא לא ממש יודע שבן זוג לא מחנכים , בטח ובטח שלא בגיל הזה. 

בכל מקרה אני מאמין שהוא יחזור הבייתה , אבל גם אם לא , חשוב שתדעי שהבעל מחוייב לתת לך גט במידה והוא מעוניין להתגרש , אם הוא לא רוצה להמשיך לחיות לצידך זו בחירה שלו , אם הוא היה בן תורה אמיתי שקשור לרב , הרב היה מנסה להציל את המצב , אבל אם הוא לא בן תורה , הדבר היחיד שעשוי לעזור במצב כזה הן התפילות שלך וההתנהגות שלך.

הרבה פעמים כשאין הדרכה נכונה והכוונה נכונה , קשה מאוד להחזיק מעמד בזוגיות , לכן בדור שלנו חשיבות הדרכת החתנים והכלות הולכת וגדלה משנה לשנה.

בדור הקשה שבו אנחנו חיים לצערנו הרב , יש הרבה מתירנות ו-50 שערי טומאה 
נפתחו, קשה מאוד להחזיק מעמד בקדושה וטהרה , אדם שלא מקושר לשיעורי תורה ולרב , לא ממש יצליח להתמודד עם כל הניסיונות שיש בדור הקשה הזה , מה שאני בד"כ מציע לזוגות שנקלעים למשבר זה לדעת לצאת מהמשבר בצורה נכונה....

צעקות , קללות , איומים , משפטים , עורכי דין , אלימות פיזית ו\או מילולית בד"כ לא יועילו לאף אחד מכם לצאת מהמשבר בצורה בריאה , אף צד לא אוהב שמכריזים עליו מלחמה , לדעתי כדאי ששניכם תקבעו פגישה ותשבו על כוס קפה במקום שקט ופשוט תפרקו את כל מה שיש לכם בצורה מכובדת , לא צרחות ולא צעקות , לא איומים ולא הפחדות , אם אתם מסוגלים לנהל שיחה תרבותית תעשו את זה , אבל אם את יודעת שאתם לא מסוג האנשים שמסוגלים לפתור בעיות בדרכי נועם תחשבי פעמיים אם להיכנס לגוב האריות או לא.

להלן מספר אפשרויות שעשויות להועיל.
א) לעשות הכל כדי להגיע לטיפול זוגי ע"י מדריכים מקצועיים יראי שמים בעלי ניסיון
ב) אם אין אפשרות להגיע לטיפול תנסי לקבוע עם בעלך פגישה במקום נטרלי
ג) תנסי לבקש מאישיות שהוא מעריך שתגשר ביניכם (קרוב משפחה או מישהו אחר)
ד) אם יש לו רב , תתקשרי לרב ותסבירי לו את המצב , אני בטוח שהוא יעזור לך מאוד
ה) אם אין לו רב ואין לו רצון להיפגש ו\או להגיע לייעוץ, זו כבר בעיה רצינית יותר
ו) אם גם זה לא עוזר , תכתבי לו מכתב מעומק הלב ואני מאמין שהוא לא יתעלם ממנו

תגובות דומות בנושא:
א) מה עושים אם נגמר החשק? יש לזה בכלל פתרון?
ב) משבר זוגיות - אשתי ברוגז עם אחי וגיסתי
ג) זוגיות נוראית לאורך השני ם - אין לי אהבה
ד) בעלי אלים ואני פשוט שותקת - מה עלי לעשות?
ה) כל הזמן רבים וצועקים בבית שלי - אי אפשר ככה !
ו) האם הרב יכול לעזור לנו שלא נתגרש? דחוףףףף
ז) אני נגעלת מבעלי - הכריחו אותי להתחתן איתו.שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 9