שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵין בִּטּוּחַ

הלכות בשמירת הלשון:
תשובה על קבלת לשון הרע

פרידה כואבת איך להתגבר?


שאלה:(03/11/2011)

תודה רבה הרב רביד בזכותך הבנתי דברים והאתר הזה הוא מקום המפלט היחיד שלי היה לי חבר לא ממש איכותי ונפרדנו הוא לא היה בריא לי, לא היה לו כבוד או דרך ארץ הוא השתמש באלימות מילולית והיו הרבה בגידות עכשיו ברוך ה' קמתי ועזבתי אותו אבל הבדידות כל כך קשה לי והצער על כל מה שהוא עשה לי, כל הזמן אני חושבת מחשבות שליליות על מה שקרה לי איתו ורק רצון לריב איתו לצעוק עליו ולבכות לו על הסבל שנגרם לי בבקשה ממך תן לי עצה איך להתגבר איך לא לתת למחשבות להשתלט עלי אני מרגישה כבר שבר כלי... ומרוב צער כמעט חזרתי אליו ואז גיליתי שהוא התקשר לאקסית לבקש סליחה על מה שעשה לה ואז נשברתי שוב ואמרתי דייי יש גבול... הרב רביד מה עלי לעשות עכשיו? עזור לי.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, הרבה פעמים לצערנו הרב , אנחנו מודעים לטעויות שאנחנו עושים ולמרות הכל אנחנו ממשיכים לטעות רק כדי לספק את התאווה שלנו וליהנות עוד כמה רגעים , בדיוק כמו שברור לכל אותם מעשנים שעישון הורג , אבל למרות הכל כל אותם מעשנים , ממשיכים לעשן , סיגריה ועוד סיגריה , כל זמן שהתוצאה היא לא מיידית.

במקרה שלך, אין לי ספק שאת אוהבת מאוד את חבר שלך לשעבר וקשה לך מאוד להתמודד עם הפרידה, מצד שני ברור לי שאת יודעת שככל שתמשיכי לבלות עם החבר הזה תיפגעי יותר , לכן את במאבק עיקש של שכל מול רגש.

וגם אם כרגע השכל גבר על הרגש והחלטת להיפרד ממנו , אל תחשבי לרגע שהרגש יוותר בקלות , הרגש קיבל מהלומה חזקה מהשכל , כרגע הרגש מדמם מכאבים ואת הכאבים האלה את מרגישה , אם תהיי חזקה מספיק להבין את זה ולהתמודד עם זה, אני בטוח שזה יחשל אותך ויחזק אותך מאוד ובקשר הבא שלך תדעי להחליט החלטות נכונות על פי שכל ולא על פי רגש.

חשוב שנבין , ככל שנכניס את עצמנו לסיטואציות רגשיות בגיל צעיר יותר , נחזק את הצד הרגשי שבסופו של דבר יגבור על הצד השכלי ואז נקבל החלטות על פי רגש ולא על פי שכל , אדם חכם עובד עם השכל אבל לא מאבד לגמרי את הרגש , חשוב שלא נאבד את הרגש.

מה שלדעתי את צריכה לעשות כרגע.
א) לחשוב על התכונות השליליות של הבחור כדי לשכוח אותו מהר יותר
ב) לחשוב על כל הפעמים שבהם הוא פגע בך , כדי לקבל כח לא לחזור אליו
ג) לחשוב על כל הפעמים שבהם הוא בגד בך ושיקר לך
ד) לבקש מה' שהצער שיש לך עכשיו יכפר לך על טעויות שעשית עם החבר
ה) להיות עסוקה בדברים אחרים כדי לא לשקוע במחשבות ולהיזכר בעבר

תגובה שכבר עניתי בנושא: "איך אפשר להוציא את החבר מהראש"

צפייה בקטעים הבאים תעזור לך: 
1)  חבר בגיל הנעורים
2) למה כדאי לי לשמור נגיעה
3) משימה בלתי אפשרית2
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 15

דווח על בעיה