שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מָה יִקְרֵה אִם...

הלכות בשמירת הלשון:
לשם איזו תועלת מותר לשמוע לשון הרע

מותר לי להתחתן עם אשת איש?


שאלה:(03/10/2011)

בעלתי אשת איש בעודה נשואה והיא התגרשה כיום ואני אוהב אותה ורוצה להתחתן איתה בכל מחיר אני מוכן לקבל הכל על עצמי יש דרך?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר הגמרא במסכת סוטה (ב.) מגלה לנו שאשה שזנתה אסורה על בעלה ועל בועלה ,לכן אני מציע לך להיזהר ולהישמר לא לחיות את חייך באיסור , אם חשקה נפשך לברר את הנושא לעומק , ראוי שתיוועץ ברב ירא שמים שיפסוק לך כדת מה לעשות.

בכל מקרה אני מצרף לך תשובות שכבר כתבנו בנושא:
א. מה קורה למי שנכשל ובוגד? הרי כולם נכשלים? (מומלץ לקרוא בעיון רב)
ב. בגדתי באשתי 8 פעמים וקיבלתי 8 שנים של ייסורים קשים
ג. מותר לי להתחתן עם אשה שאיתה נאפתי?

לסיכום: כדי לדעת עד כמה חמור עוון זה בשמים ראוי שתקרא קצת על דינו של נואף ועל דינה של נואפת בתורה בספר ויקרא פרק כ' פסוק יב': "ואיש, אשר ינאף את-אשת איש, אשר ינאף, את אשת ריעהו מות יומת הנואף והנואפת". כעת אם חשקה נפשך לכפר על החטא הנורא, ראוי שתעשה תשובה כמה שיותר מהר (במיוחד עכשיו בעשרת ימי תשובה) במידה ונכנעת לתאוותך ואינך מוכן לוותר, כולי תקווה שתינצל מדינה של גהינום ותספיק לעשות תשובה בעודך חי. שכן אמרו חז"ל (בבא מציעא נח:) "כל היורדין לגיהנם עולים חוץ משלשה שיורדין ואין עולין ואלו הן הבא על אשת איש והמלבין פני חבירו ברבים והמכנה שם רע לחבירו" כל אלה אם לא עשו תשובה ח"ו דין קשה מאוד מחכה להם בשמים.

לכן אחי היקר, בתור חבר אוהב, אני ממש פונה אל השכל שלך ומבקש שתשקול את הנושא שוב בכובד ראש, אין שום הנאה בעולם ששווה שבגללה תאבד את העולם הבא שלך, כמו כן הייתי מציע לך לחשוב היטב על הפן המוסרי שבדבר, אם היא הייתה מסוגלת לבגוד בבעלה מי אמר שבעתיד היא לא תהיה מסוגלת לבגוד גם בך? בכל מקרה שיהיה בהצלחה אני מאוד מקווה שתזכה לחכמה בינה ודעת ולא תאבד את עולמך בגלל תאוותך, ברוך תהיה ויהי רצון שתזכה להיכתב בספר החיים ובספר הזיכרון ובספר מחילה וסליחה וכפרה.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 29