שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
פְּשָׁרָה מְבִיאָה לַפְּגִיעָה

הלכות בשמירת הלשון:
לדון לכף זכות

משבר זוגיות - בעלי מרים עלי ידיים - להתגרש?


שאלה:(19/09/2011)

שלום לרב! אני נשואה 11 שנה +4 ילדים,הבעיה היא הזלזול של בעלי בי גם לפני הילדים שזה אומר: קללות העלבות ,ביקורות,וזה הגיע גם להרמות ידיים,הוא מזלזל גם בהורים שלי שמגיעים וגם באחים..כשהם מגיעים הוא עושה להם פרצופים ולא מדבר איתם ונותן להם הרגשה שהם לא רצויים..מה לעשות? האם גירושין הם הפיתרון הסופי..

תשובה:(הרב רביד נגר)

לדעתי ראוי שתלכו לייעוץ, יש הרבה דברים שמונחים על כף המאזניים.
א) טובתך האישית , רצונך והרגשתך
ב) טובת הילדים

אין לאף אחד צל של ספק שטובתך ובריאותך היא הדבר החשוב ביותר העומד על הפרק, לכן ההחלטה היא בידיים שלך, עצת הרבנים בד"כ במקרים הנ"ל היא לנסות להציל את הנישואין ע"י גישור והדרכה (במידה והצדדים מוכנים לשמוע ולקבל עצה)
במידה ולא, זו באמת בעיה לא פשוטה, במיוחד אם מדובר בגבר אלים, לדעתי למרות שיש מי שיאמר שראוי שאשה תקבל ייסורים באהבה, במקרים של אלימות וסיכון, אני לא הייתי שולל גירושין, במידה ושום אמצעי אחר לגישור ותיווך לא הועיל, אבל שוב זו אחריות כבדה ואני לא אוהב בכלל את פתרון הגירושין !

שאלות דומות שעליהן עניתי באתר:
1)"משבר בזוגיות - אשתי ברוגז עם אחי ואחותי"
2) שאלות ותשובות בנושא משברי זוגיות עם הבעל.


חכמת נשים בנתה ביתה , רק את יודעת מהן הנקודות הרגישות של בעלך, במיוחד אחר 11 שנות נישואין, אין לי ספק שעם גישה נכונה תוכלי למנוע את הגירושין ואת האלימות, גברים מחפשים כבוד, אם תתני לו קצת כבוד, אולי הוא לא ידרוש אותו באמצעים אלימים ו\או באמצעות ביקורות והעלבות, נסי לפרגן לו קצת (למרות הקושי) נסי לעודד אותו, לומר לו כמה הוא חשוב לך, כמה כואב לך שהתרחקתם כך, נסי לשתף אותו ברגשות שלך ולומר לו איך את מרגישה מלב אמיתי, אני לא מאמין שבעלך רשע, לכל גבר יש נקודות חולשה, נסי למצוא אותן אצל בעלך ולפעול בצורה חכמה ונכונה, בעדינות ובזהירות, גברים עשויים להיות כעסנים, רגזנים, חסרי רגישות וקרירים, אבל אין גבר בעולם שאין לו נקודת חולשה, אין גבר בעולם שאין לו לב חם,,, תנצלי את זה...

בנוסף...
יכול בהחלט להיות שיש לו סוגיות לא פתורות עם ההורים שלך ו\או עם האחים שלך
יכול בהחלט להיות שהוריך ו\או אחיך מעורבים מדי בקשר שלכם והוא לא אוהב את זה
יכול בהחלט להיות שאת פוגעת בו ואינך מתנהגת כמו אשת חיל וזה מה שגורם לו להתנהג בצורה אלימה ובזויה (בחינת: "כמים הפנים לפנים לב האדם לאדם") ברור לכולנו שמלחמה גוררת מלחמה, כשפונים לבעל בצורה מאיימת ואלימה הוא מגיב באלימות ובתוקפנות, הוא רוצה להרגיש "גבר" הוא מחפש את "כבודו האבוד", אם רק היית מאפשרת לו לקבל את הכבוד שלו, אין לי ספק שלא הייתם מגיעים למצב הזה, אבל שוב הכל תלוי בהדרכה ובדוגמא אישית טובה.

כולי תקווה שתזכו לחיות בשלום ותדברו על זה במקום לבלוע את הצפרדע , כבר גילה לנו החכם מכל אדם: "דאגה בלב איש ישיחנה" את חייבת לדבר איתו על זה בכנות ובצורה מכובדת, אל תתחצפי אליו, תשדרי לו הכנעה וכבוד ואין לי ספק שהוא יכבד אותך וישדר לך באותה מידה כבוד הדדי, אשה שתהפוך את בעלה למלך, אוטומטית תהיה מלכה , אשה שתעשה מבעלה סמרטוט, לא תגיע לשום מקום.
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 45