שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
''בִּיג דִיל''

הלכות בשמירת הלשון:
שבעים שנה נלחם עם יצרו

החלטתי להיות דתיה אבל בלי הלבוש


שאלה:(13/09/2011)

הרב אתה לא מבין כמה קשה לי! את האמת הרב לא אכפת לי להמשיך לשמור שבת ( אני רגילה לשמור שבת כבר מגיל קטן עם המשפחה שלי) ולשמוע שיעורי תורה. אבל מה שהכי קשה לי זה הלבוש! (אני 3 שנים בתשובה). אני לובשת חצאיות כבר שנה וחצי, וזה לא כמו פעם. כשאני נפגשת עם חברות שלי הן נמצאות בצבא (אני בשירות לאומי שנה שנייה, אני בת 19 וחצי) אני מתביישת מהחצאיות. גם כשיש אירועים משפחתיים, בני דודים שלי מסתכלים עלי מוזר בגלל שאני עם חצאית, עושים פרצוף וזורקים הערות פוגעות על הדת וזה מעצבן. אני גם לא מוצאת חצאיות יפות לטעמי וכשאני רואה בנות עם מכנס זה נראה לי כל כך יפה! אני רוצה לחזור לזה. מה שעוד קשה לי זה שמאז שחזרתי בתשובה חברות שלי התרחקו ממני. אני כבר לא יודעת מה לעשות באלי להיות כמו שהייתי פעם שומרת שבת, הולכת עם מכנסיים, מעריכה את הדת. בקיצור דתייה אבל בלי הלבוש. דרך אגב אני מגיעה לשיעורים שלך והם מדהימים.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, זו באמת התמודדות לא פשוטה, אבל מי שמצליחה להתגבר על הפיתוי מעידה על עצמה שהיא בת מלך אמיתית, מה את חושבת שזה קל להיות בת מלך?
לא מכניסים כל אחת לארמון, יש הרבה מבחני כניסה.  אני באופן אישי חושב שבדור הזה כל אדם שזוכה לעשות מצווה, זו זכות אדירה כי כש-50 שערי טומאה פתוחים הסיכויים לשמור תורה ומצוות ממש קלושים, במיוחד לא לחוזרים בתשובה שצריכים להתמודד עם כל כך הרבה פיתויים, לכן עצם העובדה שאת מכבדת את הדת ומשתדלת זה כבר מעיד על הנשמה הנפלאה שלך, אשריך ואשרי חלקך שזכית לכבד את חכמי ישראל ותורתם, אני מציע שתתחזקי לאט לאט ולא תקפצי מהר מדי.

כשאדם מגיע לשיעורים ומתלהב הוא מקבל אור גדול, אבל לא תמיד יש לו את הכלים
להכיל את האור וכשהאור ממש גדול והוא ממש מתלהב, הוא מגיע למצב של "שבירת הכלים" הוא נשבר ומתרסק ונכנס לעצבות גדולה והוא חייב הכוונה ובנייה מחדש.

פשוט תכניסי לעצמך למוח שמן השמים עושים מבחני גיבוש ומחליטים מי זכאי ומי לא
צניעות היא אחד ממבחני הגיבוש הקשים ביותר - להתקבל לסיירת גן עדן בעוה"ז
שבת היא מעין עולם הבא ולכן גם היא מבחן גיבוש - להיות ראוי לתואר יהודי
שמירת נגיעה היא מבחן גיבוש מי שעבר אותו העיד על נאמנותו למלך - בהצלחה

לדעתי הכל תלוי בתמריצים ובחיזוק , כשאנחנו ממש רוצים משהו לא משנה מה יגידו אנחנו נעשה אותו, סליחה על ההשוואה החופשית, אבל אם היית מתאהבת בבחור מסויים, אני בטוח שגם אם כל החברות שלך היו מעירות לך הערות, היית מבינה שההערות האלה נובעות מקינאה, כי את יודעת טוב מאוד שהבחור שלך שווה זהב, שהוא נאמן, איכותי ויפה תואר. אז אם כשאנחנו מתאהבים בגבר אנחנו מסוגלים להתמודד, אז אין לי ספק שכשתתאהבי בה' יתברך באמת ותביני שהוא שווה הרבה יותר מאלף אלפי מטבעות זהב, שהוא נאמן בבריתו וקיים במאמרו הרבה יותר מגבר נאמן, אני בטוח שהיית מצליחה להתגבר על הערות ועקיצות חברתיות \ סביבתיות

תכניסי לך לראש דבר חשוב, כשמדברים לשון הרע על מישהו אחר זה עשוי לנבוע מ...
א) קנאה - מקנאים בו אז מלכלכים עליו שיפחת מזלו
ב) תאווה - הקנאה התאווה והכבוד מוציאין את האדם מן העולם (אבות ד',כח')
ג) כבוד - אנשים מקנאים באדם שזוכה בכבוד לכן אמרו חז"ל: "ונשיא בעמך לא תאור"
ד) צרות עין - לפעמים קשה לאנשים לראות שאחרים זוכים למידות טובות והם לא !
ה) מידות רעות - הצניעות שלך לא מעניינת את הסביבה וח"ו "אדם לאדם זאב"
ו) עין הרע - עין הרע ויצר הרע ושנאת הבריות מוציאין את האדם מן העולם.
ז) יצר הרע - יצר הרע שלך מנסה לשבור אותך ולרסק אותך כדי שתאבדי את זכויותייך
ח) שנאת הבריות - לצערנו הרב בגלל שנאת חינם, אנשים מבזים את לומדי התורה

בגמרא במסכת סוטה מט:
בעקבות משיחא חוצפא יסגא....ומלכות תהפך למינות ואין תוכחת בית וועד יהיה לזנות והגליל יחרב...וחכמות סופרים תסרח ויראי חטא ימאסו והאמת תהא נעדרת נערים פני זקנים ילבינו זקנים יעמדו מפני קטנים בן מנוול אב בת קמה באמה כלה בחמותה אויבי איש אנשי ביתו פני הדור כפני הכלב הבן אינו מתבייש מאביו ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים.

בקיצור, בדיוק כמו שאשה לפני לידה, סובלת את צער ההיריון ורק אחרי תשעה חודשים נולד במזל טוב התינוק ויש שמחה גדולה, כך הדור שלנו, צריך קצת לסבול חבלי לידה, צרות, ייסורים, ניסיונות, קשיים, ביזיונות, עוגמת נפש, רק מי שיחזיק מעמד ויקבל את כל הייסורים באהבה, יזכה להיות מוזמן ל-"ברית" לגאולה השלימה, לא כל אחד זכאי.

וכשאמרת: "אני דתיה בלי הלבוש" הבנתי שכוונתך טהורה וקדושה ואת חפצה לעשות רצון ה' , אבל דתיה בלי לבוש , אינה דתיה , היא יהודיה שמאמינה בה' אך לא מיישמת
בדיוק כמו שבעל יגיד לאשתו: "אני נשוי לך אבל בלי התחייבות" - אני מאמין בזוגיות שלנו אבל אני לא מתחייב לא לבגוד ולא ליפול בחוסר צניעות, אני לא מכיר אף אשה שפויה שהייתה מוכנה לחיות עם גבר שלא מכבד אותה הלכה למעשה.

אבל אנחנו בדור של גאולה וזה באמת קשה, לכן מטרתי היא לא לייאש אותך, מטרתי היא לנסות לגרום לך להבין בצורה רחבה וברורה יותר איך הדברים מתנהלים ולמה יהיה כל כך קשה לעבוד את ה' בדור האחרון. כולי תקווה שתזכי לעבור את הגיבוש ולהיות יהודיה כשרה בעם ישראל, שעושה רצון ה' וחיה על פי ההלכות שקבעו חז"ל.

אם עדיין לא השתכנעת ואת רוצה לקרוא חומר שיעזור לך ללכת בצניעות למרות הכל
לחצי כאן ותקראי תגובות שכבר עניתי בנושא קשיי ההתמודדות עם החברות:
"חברות שלי מתרחקות ממני - שאלות ותשובות של בני נוער בנושא צניעותשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 15

דווח על בעיה