שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
שׁוֹמֵר אֵמוּנִים

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע לגוי

יש לך טיפים חזקים לפרנסה בשבילי, אני במינוסים וחובות של ממש.


שאלה:(13/03/2011)

כבוד הרב, אני עצמאי וכבר נמצא תקופה ארוכה בשפל כלכלי, חובות , שחיקה בחסכונות, מינוסים בבנק שרק והולכים וגדלים. לאחרונה, ההכנסות נסתתמו לגמרי ואני כיום מחפש פרנסה חדשה. איזו עצה יש לך בפתח חודש אדר ב' לפתוח את צינורות השפע והפרנסה טובה ולזכות לחוות את מהפך חג הפורים-תרתי משמע-- המהפך מחושך לנהורה מעצב לשמחה?

תשובה:(הרב רביד נגר)

כשרוצים לברר עניין מסויים ראוי לעיין בספרי חז"ל ולקבל טיפים מגדולי הדור. "הָבִיאוּ אֶת כָּל הַמַּעֲשֵׂר אֶל בֵּית הָאוֹצָר וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי, וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת אָמַר ה' צְבָאוֹת אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי' (מלאכי ג, י)

אחי היקר, כשיש בעיות קשות של פרנסה ברוב המקרים הסיבה העיקרית לכך היא צער שנגרם לאשה, תבדוק אם אשתך מצוברחת או עצובה, כשאשתך תחייך הפרנסה תבוא.
אם אשתך מאושרת הצעד הבא צריך להיות בכיוון בית הכנסת, אם אתה מדבר בבית כנסת , שערי הפרנסה סגורים בפניך ! זכור ! פרנסה אותיות: "רסן-פה" תעבוד על עצמך.
ככל שתקפיד לשמור יותר על קדושת הדיבור שלך בבית כנסת או בשיעורי תורה, ככל שתקפיד לא לצאת באמצע התפילה עם הפלאפון החוצה אין לי ספק שפרנסתך תגדל.

טיפים לפרנסה טובה:
א. "אוקירו לנשייכו כי הכי דתתעתרו" (בבא מציעא דף נט.)  כבדו את נשיכם ותתעשרו.
ב. "תיקון כרת" - יתכן שעברת על עבירה חמורה וה' החליט שתסבול צער הפרנסה , כי עני משול למת , כדי להציל אותך מעניות כנראה שעליך לחוות צער גשמי ויכופר לך, אבל אם תעשה תיקון כרת או אם תקבל על עצמך להישמר מעבירות של כרת יכופר לך.
ג. כל השנה ראוי שתקפיד לעשר מממונך לעניים, כמו שאמרו חז"ל: "עשר בשביל שתתעשר" למרות הדוחק אל תפספס את המצוות של פורים (משלוח מנות ומתנות לאביונים)
ד. אל תדבר בבית הכנסת ותשתדל כל יום לקרוא לפחות פעמיים את פיטום הקטורת
ה. תקפיד לערוך סעודת פורים כיד המלך ולבקש בקשות במהלך הסעודה. יש עניין לבקש בקשות דווקא בסעודת פורים.  וַיֹּאמֶר הַמֶּלֶךְ (מלכו של עולם) לְאֶסְתֵּר (כל יהודי ויהודי) בְּמִשְׁתֵּה הַיַּיִן (סעודת פורים) מַה שְּׁאֵלָתֵךְ (זמן בקשת בקשות) וְיִנָּתֵן לָךְ וּמַה בַּקָּשָׁתֵךְ עַד חֲצִי הַמַּלְכוּת וְתֵעָשׂ". (מי שעושה רצון ה' , סופו שה' יתברך עושה את רצונו.
ו. תקפיד לומר כל לילה קריאת שמע שעל המיטה, כך תזכה לבטל את הקטרוג מעליך.
"כל הקורא קריאת שמע שעל מיטתו מזיקין בדלין הימנו" (ברכות ה.) בדוק ומנוסה.
ז. תיזהר לא לפגום ברית קודש - מוציא זרע לבטלה = מזל - ככל שתפגום יותר מזלך ייפגם יותר , ככל שתקפיד לשמור על עצמך יותר תזכה לשפע גדול יותר ולא תפסיד.
ח. תקפיד יותר על ברכת המזון בכוונה , מקור השפע תלוי בברכת המזון, כדי להבין יותר על מה אני מדבר , צפה בקטע הבא ואני בטוח שתזכה לפרנסה בשפע:"פרנסה"

חידוש נפלא:
"עשר תעשר" - הבה נעשר את המילה: "תעשר" ותקבל "מזלך" - מעשר ישפיע על מזלך.
ת = 400 - עשירית מ-400 = 40 - בגימטריה = מ
ע = 70 - עשירית מ-70 = 7           בגימטריה = ז
ש = 300 - עשירית מ-300 = 30   בגימטריה = ל
ר =  200 - עשירית מ-200 = 20   בגימטריה = ךשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 5