שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לָדַעַת וְלִזְכֹּר

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע ברמז

קשה לשמור נגיעה - אני וחבר שלי ניסינו ולא הצלחנו !


שאלה:(22/03/2010)

די אוף כל כך קשה לי, יש לי חבר כבר כמעט שנתיים חזרתי בתשובה כשהתחלנו להכיר, הוא בא מבית דתי. מנסים להתחזק בשמירת נגיעה אבל לא יכולים קשה מאוד, הייתי בסמינר וכמה שדיברו איתי אבל זה קשה נורא, קל לדבר מבחוץ ולהגיד לשמור נגיעה כ''כ מהר זה לא פשוט בכלל במיוחד כשמהתחלה לא התחלנו בשמירת נגיעה, אנחנו עכשיו לאט לאט כבר לא נכשלים אבל עדיין יש ת'חיבוקים והקטנות..ולאט לאט מקווים שבע''ה זה יפסק ב''נ.אני חושבת שבבום להתחיל לשמור נגיעה זה לא יצליח,ניסינו.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, אל תכעסי עלי אבל אני לא אוהב לטייח את האמת, לכן אומר לך את האמת גם אם יהיה לך קצת קשה לקבל אותה ! דעי לך בת מלך יקרה - עבירה גוררת עבירה ! אין לך שום סיכוי להינצל מן החטא ולצערי החטא שאתם נכשלים בו הוא חטא חמור, בשמים לא מעניין אף אחד אם קשה לך לשמור על ההלכה או לא ! הלכה היא הלכה ! כמו שבעולם הזה לא מעניין אף אחד במטה המשטרה אם קשה לך לעצור באדום ולעבור רק בירוק, יש כאלה שאוהבים לעבור באדום ! הם התרגלו לזה, נו.. אז ניתן להם להמשיך לסכן חיים? אחותי היקרה את מסכנת את עם ישראל, בצרות, אסונות ופיגועים ! בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל, אבל בגלל נשים שחוטאות ומכשילות את בני ישראל, עם ישראל כולו נפגע וחבל ! אם לא תעזרי לעצמך אף אחד לא יעזור לך. תקשיבי לסיפור הבא ואולי זה יחכים אותך: היה אדם אחד שנכשל עם נערה היה לו מצפון אז הוא הלך לשני רבנים, רב אחד אמר לו תשובתך פשוטה: "עזוב את החטא ותתרחק ממנה" אותו אדם לא הסתפק בתשובתו של הרב והלך לחפש תשובה נוספת, הוא הלך לרב נוסף והרב אמר לו תצום יום שלם, תתרום 1000 ש"ח לצדקה, תטבול במקווה 40 יום, לך לכותל המערבי ותבכה, תקרא את כל ספר התהילים שלושה ימים ברציפות וכו'... הבחור אמר לעצמו: "או זה רציני, זה תיקון" והוא אכן עשה את כל מה שציווה עליו הרב השני,  הוא באמת הרגיש חדש ! מתוקן ! נקי ! טהור ! בסוף התיקון הוא ניגש לרב ואמר לו תודה רבה, הבחור חזר לבחורה שאיתה הוא נכשל וסיפר לה שהוא מתוקן וטהור, הוא סיפר לה כמה חשוב היה לו להיטהר ולחזור בתשובה, היא אמרה לו "וואי אתה כל כך צדיק, אני אוהבת אותך, תחזק אותי, תלמד אותי" שניהם התרגשו ושוב נכשלו ! אחרי כל כך הרבה תיקונים ברגע אחד הם שוב נכשלו ! מיד התחיל הבחור לבכות ולהצטער, הוא ניגש לרב הראשון ואמר לו, כבוד הרב שום תיקון לא עזר מה עלי לעשות? שוב ענה לו הרב: "אמרתי לך בהתחלה, התיקון הטוב ביותר בשבילך הוא להתרחק ממנה ולעזוב את החטא זה הכל" !

אז אני מייעץ לך את העצה הפשוטה שייעץ הרב הראשון ! אין דבר כזה לחיות ביחד ולשמור נגיעה, זה בלתי אפשרי, רק יחידי סגולה יכולים אבל גם אז הם לא יודעים שהם מכשילים אחד את השני בכל כך הרבה דברים נוספים, כגון: ברית קודש, הרהורי עבירה, העברה מיד ליד ועל זה כתוב: "יד ליד לא ינקה מ..." בקיצור יש הרבה דברים שאנשים לא יודעים שהם עושים כי הם לא למדו את חומרת האיסור, אבל זה שהם לא יודעים לא אומר שהם לא ישלמו על מעשיהם וכמו שכולם יודעים: "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש". תראי צדיקה אני לא מנסה להפחיד אותך או לצער אותך, אין לי ספק שאת בסך הכל רוצה לעשות רצון ה' הבעייה שאת לא יכולה לעבוד את ה' יתברך כל זמן שאת עוברת על איסורי "כרת" שעונשם חמור ביותר !
יש דברים שפשוט אסור לעשות אחותי היקרה, אין לי פתרון אחר בשבילך, זה כמו שמישהי תיכתוב לי באתר אני כל יום אוכלת חזרזירון והייתי בסמינר וכולם אומרים לי שאסור לאכול חזרזירונים, מה זה??? אי אפשר בבת אחת להפסיק עם זה !! זה קשה !! אני חייבת איזה נשנוש קטן, לאט לאט קיבלתי על עצמי לא לאכול חזרזירון שלם, אבל מה גם סטיקים אסור? גם נישנושים קלים "פלחי חזרזירים ברוטב" (נגיעות קלות) גם זה אסור? וודאי שזה אסור צדיקה ! זה אפילו בבחינת "ייהרג ובל יעבור" עם כל הכבוד לזה שקשה לך, זה אסור בתכלית האיסור, הגיע הזמן שתביני שכך מתנהגים גויים ! יהודים לא מתנהגים כך ! את יהודיה יש לך היסטוריה ענפה ומכובדת אל תזרקי הכל לפח בגלל כמה נגיעות וחיבוקים, המשפחה שלך נלחמה כדי שיהיו להם צאצאים יראי ה', אנשים נרצחו, נדקרו, עונו, נשרפו, רק בגלל שהם היו יהודים ולא רצו לוותר על יהדותם ומורשתם ואת עושה את זה בכיף? קשה לך לוותר על זה! אם יהודים נרצחו כדי לא לחלל שם שמים ! את צריכה לחשוב היטב ולומר לעצמך, האם אני עושה מסירות נפש או שאני פשוט מאוהבת ומסונוורת ולא מעניין אותי שום דבר ! האם אני אגואיסטית או שמא בחורה ערכית שאכפת לה מעם ישראל ולא רק מהתאוות שלה והיצרים שלה, תחשבי על זה רגע ואולי תזכי בע"ה לפקוח עיניים ולהיפרד מהחבר שלך למען ה' יתברך, אם את והחבר שלך מתאימים ה' יתברך יעשה שתתחתנו בע"ה ואז תינצלו מנגיעות אסורות אבל אם אתם לא מתכוונים להתחתן בקרוב אתם סתם צוברים כל כך הרבה עבירות חמורות שיכולות לגרום לכם לאבד את השאיפה והרצון להקים בית יהודי כשר בישראל, אם את לא שומרת על צניעות בסיסית, על מה הילדים שלך ישמרו? המסורת מתנתקת יותר ויותר מי מבטיח לך שהילדים שלך בכלל יכבדו את המסורת? ישמרו על התורה ועל החגים ! אם את עוברת על איסור תורה מפורש, גם הם יעברו על איסורי תורה מפורשים לא חבל? תתחזקי באמונה ותלמדי יותר מי זה ה' יתברך ואיזה זכות יש לך להיות חלק מעם ישראל שחי על פי תורת ישראל ! רק יהודי אמיתי ראוי להישאר בגאולה
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 19

דווח על בעיה