שלום כבוד הרב, איך מתמודדים עם אשה שלא קולטת? אני מנסה להסביר לאשתי שוב ושוב איפה היא טועה וכל פעם היא חוזרת על אותה טעות מחדש, כל פעם היא צועקת עלי לפני הילדים ומוציאה אותי מהכלים. דיברנו על זה ביקשתי ממנה שנתווכח בארבע עיניים לא מולם והיא חוזרת על אותה טעות מחדש. מה הרב מציע לי לעשות? זה ממש פוגע בילדים. - רבניםנט" />

שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִי הוּא רָשָׁע

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות גוררת רכילות

אני מנסה להסביר לאשתי שוב ושוב והיא לא קולטת


שאלה:(26/08/2021)

שלום כבוד הרב, איך מתמודדים עם אשה שלא קולטת? אני מנסה להסביר לאשתי שוב ושוב איפה היא טועה וכל פעם היא חוזרת על אותה טעות מחדש, כל פעם היא צועקת עלי לפני הילדים ומוציאה אותי מהכלים. דיברנו על זה ביקשתי ממנה שנתווכח בארבע עיניים לא מולם והיא חוזרת על אותה טעות מחדש. מה הרב מציע לי לעשות? זה ממש פוגע בילדים.

תשובה:(הרב רביד נגר)

תשובה: אח יקר ואהוב. כלל ראשון בשיפור הזוגיות. לא להאשים את הצד השני! אל תנסה להסביר לה שוב ושוב איפה היא טועה. תחשוב איפה אתה טועה? במה אתה לא בסדר. מה אתה היית יכול לעשות כדי שהמצב ישתנה. לא מה היא צריכה לעשות. אנחנו לא כאן כדי להפעיל את הצד השני, אנחנו כאן כדי לטפל בראש ובראשונה בעצמנו. היא יכולה לענות לך באותו מטבע ולומר לך: "אם לא תעצבן אותי לפני הילדים לא אצעק עליך לפני הילדים". מה תענה על זה? בנוסף, חשוב שתבין שכשאתה מדבר עם אשתך רק 7% מהתוכן עובר לצד השני.
38% עוברים ע"פ האינטונציה (שינוי גובה הצליל) אולם, עיקר המסר עובר ע"י שפת הגוף התנועות, ההבעה התגובה שלך.

לסיכום: לעולם אל תאשים את הצד השני, נסה להגיב בצורה בוגרת ולא ילדותית. ולהבא כדי שאשתך תקשיב לך, תשקיע יותר בשפת הגוף פחות בתוכן. ברור לה שלא צריך לצעוק לפני הילדים. כל מה שצריך זה לשדר את הדברים באהבה והם יכנסו ללב. "דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב".
...
  
שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0

דווח על בעיה