שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם טו כסלו התשפא

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מוּמָר לַעֲבֵירָה אַחַת

הלכות בשמירת הלשון:
התרחקות מחבורה רעה

איך להתמודד עם ילד שכל הזמן כועס?


שאלה:(22/10/2020)

שלום כבוד הרב, אשתי ואני מתחזקים ואנחנו אוהבים לשמוע את שיעורי הרב. חברה של אשתי שלחה לנו פעם שיעור נפלא של הרב שממש קרב אותנו. רצינו לשאול איך אפשר להתמודד עם ילד לא רגוע ועצוב שכועס ומאשים? אנחנו גם דואגים לבת שלנו (נערה מתבגרת) קשה לה מאוד עם התהליך ורצינו לקבל עצה מהרב איך לקרב אותה? פעם כעסנו והיינו תקיפים אבל הבנו שזו לא הדרך. תודה מראש.

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום וברכה, בראש ובראשונה אשריכם שזכיתם לעשות תשובה וזכתה החברה היקרה שעליה נאמר: "יש קונה עולמו בשיעור אחד" J
עצות מעשיות וכלים.
א. איך להתמודד עם הילד?
לא לחשוש. טבעי שהילד יתפרץ, זה חלק מהליך ההתפתחות הטבעי שלו והוצאת התסכול שלו על הקושי בדחיית סיפוקים. אולם, תוכלו להועיל לו ע"י שמיעת ניגונים של קדושה בבית. הרגילו אותו לתת צדקה כל יום ויבוא לידי שמחה (מוהר"ן) תהפכו את השבת לחוויה במוצ"ש תשמיעו ניגונים בסעודת מלווה מלכה ותרקדו , כי ע"י תנועות הגוף בא התלהבות הלב (מוהר"ן)

ב. איך לקרב בת בגיל ההתבגרות? לספר לה הרבה סיפורי צדיקים לדבר איתה הרבה על הסכנות בחוץ. לנסות לקשר אותה לשיעורי תורה שמתאימים לגילה. להרחיק אותה מחברה רעה. טוב עשיתם שהפסקתם עם הכעס, כי הכעס מוליד טבע רע (מוהרא"ש) תשמשו דוגמא אישית וגם אם יקח זמן המסר יופנם, סבלנות. תצ'פרו אותה כל פעם שהיא עושה מעשה טוב והולכת בצניעות זיכרו: "שמאל דוחה וימין מקרבת". אפשר גם לשלוח אותה לשבת מדרשה מדי פעם כדי שתספוג אווירה קדושה. כמו כן כיון שכל מה שמעניין את הנוער כיום זו המדיה (לצערנו) פעמים רבות אין לנו ברירה אלא לקדש את החומר ולחשוף אותה לתכנים איכותיים מסוננים שתואמים לגילה ולהתפלל שתצא משם ותקבל דעת.

ג. איך לצאת מהדאגה? ללמוד שער הבטחון לרבנו בחיי. לזכור כי מי שלא תיקן חטאת נעורים באות עליו דאגות (מוהר"ן) ולהיות בשמחה
סיפור ולקח: פעם פנתה אלי אם לילד לא רגוע שהמליצו לתת לו רטלין ובכך לפטור את כל הבעיות. ביקשתי ממנה שתקפיד ליטול לילד ידיים ותתפלל מעומק הלב ובע"ה יהיה שינוי. היא עשתה מה שאמרתי ולאחר מספר שבועות חל שיפור עצום בהתנהגות של הילד. הנטילה מרוממת ומנשאת את הילד למדרגות עצומות. בסוד: "וינטלם וינשאם" והיא סגולה שיגדלו בקדושה וטהרה (בא"ח) לאחר נטילת 3 פעמים לסירוגין מסתלקת רוח הטומאה לגמריי. (האריז"ל)

עצה אישית: העובדה שהילד כועס ומתעצבן, עשויה להעיד על חוסר בתשומת לב. העצה היעוצה היא להכיל אותו, לדבר איתו, להקשיב לו, להתאזר בסבלנות, לא להגיב באימפולסיביות, לתת לו תפקיד, אחריות בתחום שבו הוא מגלה עניין זה ממש מעצים ולזכור שזה נורמלי לחלוטין. ברכה והצלחה אמן.
...
   
  
 
שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0

דווח על בעיה