הרב אני מאוד רוצה ללכת לשיעורי תורה, אני רוצה לקבל תדלוק! אבל האמא היקרה והאהובה שלי אוסרת עלי היא פוחדת! ניסיתי לבקש היא לא מסכימה וזה יצר מריבה וויכוח, אני לא רוצה לריב איתה! אני ילדה שלא חסר לה כלום לא אהבה, לא כסף לא כלום! באמת שאני רוצה להתקרב ואני רוצה את אלוקים. תעזור לי! יש לי הכל אבל אין לי סיפוק! הרב סליחה על האורך! אני מאוד אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי! תודה! - רבניםנט" />

שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


אוהבת את אורלנוער - אני נראית טוב יש לי הכל אבל אין לי סיפוק


שאלה:(10/12/2013)

לרב היקר והמסור שלום וברכה!
אני מעיינת באתרך כמה וכמה חודשים, ואני מאוד נהנית! יש לי כמה שאלות שאשמח אם הרב יענה לי עליהן! אז ככה, אני מאוד רוצה להתחזק! אני מאמינה ביהדות אבל משום מה קשה לי להתקרב! אני שומרת שבת בצורה ממש בסיסית, האם תוכל לתת לי טיפים לשמור שבת?
דבר נוסף, אלוקים לא החסיר ממני יופי , אני נראית טוב ואני מתלבשת שלא בצניעות לצערי, אני לא איזה פרוצה!! אבל אני ממש לא מתלבשת צנוע!
חשוב לי לציין שאני לא בחורה של מועדונים, ידידים, יציאות, וכל הגועל נפש הזה (סליחה על הביטוי), אני בחורה שהשם והכבוד שלה מאוד חשובים לה! מאוד! אני בת 16 !!!מעולם לא היה לי חבר וזה לא בגלל שחסר לי משהו! ממש לא! אני חושבת שזה לא מתאים,זה מיותר וזה לא מוביל לשום מקום! כמו שאמרתי אני לא בחורה של ידידים,אין לי ידידים,ואני שומרת נגיעה. אגב הרבה לפני שהכרתי את המושג ״להתחזק,או להתקרב לדת״ סגרתי את הפייסבוק כי בעיני זה בזבוז זמן! (לאחרונה גם הבנתי מצפייה בשיעורים שלך שפייסבוק זה אסור ויש בזה סכנות והכשלת הרבים!)
אם כבר הכנסתי את המילה ״הכשלה״ יש לי שאלה, אני עושה בוקים אצל מאפרים / מאפרות, ואני בטוחה שאני מכשילה!!! (תאמת,אין לי מושג מזה בדיוק מכשילה, אני רק בהתחלה לא מבינה כלום בדת)אבל ממה שקראתי באתר הנפלא שלך, הבנתי שזה חמור!
בכל אופן , בעקבות כל הצילומים ל-"בוקים" והצפייה באתר הבנתי פתאום שאני לא רוצה להיות בחורה זולה, לא חסר לי שום דבר בחיים יש לי הכל! למה שכל מי שירצה יביט בתמונות שלי?!? אני חייבת עזרה דחופה איך ומתי לעזוב את זה?!?
הרב אני מאוד רוצה ללכת לשיעורי תורה, אני רוצה לקבל תדלוק! אבל האמא היקרה והאהובה שלי אוסרת עלי היא פוחדת! ניסיתי לבקש היא לא מסכימה וזה יצר מריבה וויכוח, אני לא רוצה לריב איתה! אני ילדה שלא חסר לה כלום לא אהבה, לא כסף לא כלום! באמת שאני רוצה להתקרב ואני רוצה את אלוקים. תעזור לי! יש לי הכל אבל אין לי סיפוק! הרב סליחה על האורך! אני מאוד אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי! תודה!

תשובה:(הרב רביד נגר)

וואו , איזה מכתב מדהים.

האמת אני מקבל המון מכתבים מדי יום , ומכתבים כאלה ממש מרגשים אותי , התרגשתי לראות איך ילדה שלא חסר לה כלום , מבינה לבד מתוך חשיבה והתבוננות שחיים בלי
תורה זה חיים בלי משמעות. המשפט האחרון שלך הוא העיקר: "יש לי הכל ואין לי כלום"

התייחסות נקודתית לדברים שכתבת:
א) אני מבין את הקושי שלך להתקרב , לא פשוט להתחזק בלב העולם החילוני החופשי
ב) אני מעריך את העובדה שאת בכלל מצליחה לשמור שבת , או לפחות להשתדל בזה
ג) צר לי שאת לא מתלבשת בצניעות , אבל אחרי שראיתי את צורת החשיבה שלך אין לי 
    ספק שבעתיד תביני כמה חשוב לשמור על צניעות , את חכמה , זה יבוא לך לבד לדעתי
ד) הדהים אותי לראות שהבנת לבד שקשרים בגיל צעיר לא מובילים לשום מקום, מדהים!
ה) אני מוקסם מהעובדה שאת שומרת נגיעה ברמה שבה את נמצאת פשוט כל הכבוד לך.
ו) הלוואי שבנות אחרות היו חכמות כמוך להבין שהפייסבוק מלא סכנות והכשלת הרבים.
ז) הבוקים שאת עושה , זו הכשלת הרבים לשמה וכדאי מאוד שתפסיקי להצטלם לבוקים
ח) למרות חוסר הצניעות שבו את לבושה , מצורת הכתיבה שלך ניכר שאינך בחורה זולה
ט) מצד חשוב מאוד שתכבדי את ההורים שלך , מצד שני לא שייך שירחיקו אותך מהדת
י) אני חושב שכדאי שתצפי בשיעורי תורה בחדר שלך (בעיקר בשידורים החיים) זה יעזור
יא) צירפתי לך 20 שיעורים זה יספיק לך לחודש הקרוב , אם את רצינית את תתחזקי יפה
יב) אל תעשי צעדים קיצוניים , תמשיכי להתחזק ולצפות בשיעורים עד שתרגישי לבד בלב

כשתרגישי לבד עמוק בלב שאת זקוקה לקרבת ה' , אז זה כבר יפרוץ ממך , את תשתוקקי
לחיים עם סיפוק , לחיים עם משמעות , עם כסף לא קונים אושר במכולת , מה שווה בעל עשיר אם אין לו מידות טובות? מה שווה בעל עשיר אם הוא כל היום רואה פריצות בטלוויזיה

לסיכום: קשה מאוד לגור בבית חילוני ולשמור שבת , זו כמעט מציאות בלתי אפשרית , לכן אני מציע שלפחות תימנעי מאיסורים חמורים כגון , הדלקת אש , אור וכיוצב' תלמדי בינתיים הלכות שבת , תנסי לחפש חומר בנושא ותלמדי את זה כדי שבע"ה כשתקימי בית בישראל תדעי איך לשמור שבת כראוי. תמשיכי לצפות בשיעורי תורה ולהתחזק בשקט , כדי לא לגרום צער להורים שלך. עד שתהיי מספיק בוגרת (18) כדי לבחור את הבחירות שלך לבד
אני לא חושב שכדאי שתתחזקי בבת אחת זה קשה מדיי , תתחזקי לאט לאט שלב אחר שלב. אבל את חייבת הכוונה של דעת תורה. רב או רבנית באיזור מגורייך שיכוונו אותך. 

נ.ב - בנוגע לצניעות שלך , זה באמת ניסיון לא פשוט , תצפי בשיעורים שלנו בנושא צניעות
ואני מקווה שלאט לאט תביני כמה חשוב להתלבש בצניעות , "יופייך נמדד בצניעותך" , אמרת שאת "יפה" , עד היום הכרת יופי חיצוני רדוד , היום למדת להכיר יופי פנימי , פנימיות שאין לכל אחת , יופי יש להרבה בנות , בעיקר לגויות , יהודיות זכו לחן מיוחד , כל יהודיה ששומרת על הצניעות שלה , היא בת מלך מהממת , אין הרבה כמותה בעולם ! היא שומרת על כבודה וצניעותה ואין דבר יפה מזה בעולם כולו. "יופייך האמיתי נמדד בצניעותך"

אני מצרף לך סרטונים שיועילו לך מאוד , כל יום תראי אחד מהם עד שתחכימי ותתחזקי.
בלי קשר אני רוצה שתצפי בשידורים החיים שמשודרים באתר , זה יתן לך דלק רוחני עצום.

לצפייה בשיעורים בנושא צניעות לחצי כאן: "צניעות בת מלך"

איך את מתלבשת? (שיקסע)-שלח לחבר
מדורג 0 מתוך 5, דרגו 0

דווח על בעיה