שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַתָּה מַגְזִים

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות מפורסמת

אני מאוהבת בערבי ישראלי


שאלה:(11/04/2013)

כבוד הרב. אני מאוהבת בערבי ישראלי הוא גר בעיר שלי הוא נולד פה בהרצליה למד בבית ספר עם יהודים הוא לא חג חגיים ערביים אין לו מבטא והוא גם לא נראה ערבי יש לו משפחה מאוד מודרנית ואבא שלו עובד בשבק ומפליל את הערביים יש לו תעודת זהות כחולה והוא לא סובל ערביים אין לו חברים ערביים והוא בקושי יודע ערבית אני ממש אוהבת אותו הוא בן אדם זהב הוא כרגע בצהל שלוש שנים אני מכירה אותו שש שנים והוא ממש כמו יהודי עזרה? 

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , יש הבדל עצום בין יהודי לגוי , לחיים עם גוי יש השלכות לא פשוטות , קחי בחשבון שאת לא מתחתנת רק איתו , את הופכת להיות חלק ממשפחה אחת גדולה וזה כבר לא משחק ילדים , הילדים שלך יגדלו בין ערבים ויכול בהחלט להיות שחלק מהם ישמעו ביטויים כמו: "מוות ליהודים" , "העם הכובש" , ועוד אמירות מטונפות ושקריות , רש"י הקדוש הביא את דבריו של רבי שמעון בר יוחאי שאמר: "הלכה בידוע שעשו שונא ליעקב" זאת אומרת , לא משנה מה תעשי , ערבים תמיד ישנאו יהודים , רק המשיח יעשה כאן שלום. אמרו חכמים: "אין אמונה בגויים" , היום כל זוג שני מתגרש , מה תעשי אם תריבו והוא יתחיל לקלל את היהודים? או להרים עליך ידיים? לאן תברחי? מי מבטיח לך שהוא לא יכה אותך כפי שמספרות בנות שעברו התעללויות קשות ע"י ערבים? איזה יהודי ירצה לחיות עם יהודיה שבגדה בעם שלה ונישאה לערבי? אני לא חושב שכדאי לך לעשות את הצעד הזה, גם אם הוא בחור מקסים , יהודי וערבי הם שני דברים שונים לחלוטין ועד שלא יבוא גואל צדק , "אין אמונה בגויים" , עברנו מספיק פיגועים , מספיק צרות , ומי יודע לקראת מה אנחנו הולכים לאור כל ההתאסלמות העולמית. 

גם אם הוא יתגייר זה לא יהיה פשוט , אבל אני לא יכול להאשים אותך , היום יש התבוללות כל כך קשה , בדיוק בגלל הדברים שתיארת לעיל , בכל מקרה , חשוב שתדעי שגם אם הוא ירצה להתגייר כדי להתחתן איתך , זה לא פשוט בכלל כי זה נקרא גיור לשם חתנות ויש עם זה בעיה רצינית , עיון בתגובה הבאה יועיל לך מאוד: "גיור לשם חתנות"
עייני גם בתגובה הבאה: "גיור קונסרבטיבי תופס או לא תופס?"

לסיכום: אני לא חושב שכדאי לך להתחתן איתו , אני מקווה שתקימי בית כשר עם יהודי ירא שמים , מצד שני אם הוא רוצה להתגייר מעצמו ולא כדי להתחתן איתך והוא באמת אדם טוב שלא מחפש אינטרסים ועושה מניפולציות כדי להתחתן איתך , אם הוא יתגייר מעצמו מעיקר הדין מותר לך להתחתן איתו. אבל קשה לי להאמין שזה יקרה , בלי קשר זה עדיין לא משנה את ההשלכות שהזכרתי קודם לכן בהקשר של המשפחה והילדים.

נ.ב - אני כן חושב שיש ערבים טובים ומוסריים , אך היות ואין לנו בטחון מלא ויכולת מלאה לדעת מי משקר ומי אמיתי , חז"ל לימדונו: "קפדהו וחשדהו" , אם את רוצה שהילדים שלך יהיו יהודים שומרי מסורת ולא מחבלים פוטנציאליים , אל תקחי סיכון כשמדובר בצאצאיך.
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 15