שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִבְחָן גּוֹרָלִי

הלכות בשמירת הלשון:
חסד של אמת

אני מבית דתי לאומי אבל מחפפים אצלנו בצניעות


שאלה:(28/02/2013)

כבוד הרב שלום! אני מבית דתי לאומי חזק מאוד! אני בת 15 ומתחילה להתחבר יותר לצד החרדי. מאוד קשה לי להשאר באולפנה שאני נמצאת בה כי בה לא מחויבים לבוא עם גרביים והחצאיות לא תמיד כראוי ואני השתניתי לבד ולקחתי על עצמי לפני כשנתיים ב"ה גרביים והארכתי חצאיות (הייתי גם הולכת עם חצאיות ג'ינס והפסקתי. ממש קשה לי) ויש כאן סמינר חרדי אבל הבנות שם גם לא כ"כ חזקות. אשמח אם הרב יוכל לייעץ לי על משהו. תזכה למצוות!

תשובה:(הרב רביד נגר)

לדעתי תמשיכי באולפנה ובע"ה אחרי שתסיימי י"ב בהצלחה בע"ה, תעלי לשנת מדרשה
זה יתרום לך לעיצוב האישיות שלך ואין לי ספק שתזכי להקים בית כשר ונאמן בישראל
בכל מקרה , אני לא רוצה שתרגישי שאחרים פחות טובים ממך , זה שבציבור הדת"ל יש בנות שהולכות בלי גרביים , לא אומר שהבנות האלה פחות טובות מבנות אחרות , זה החינוך שהן קיבלו ועלינו לדון אותן לכף זכות , נכון שגרביים זה חשוב מאוד וזה מעיד על צניעות , אבל דרך ארץ ויראת שמים לא פחות חשובה , לכן אני מציע שבמקום להתמקד כרגע בגרביים שאחרות לובשות או לא , תתמקדי בעבודה על המידות שלך, במקום להסתכל על "מה עושים אחרים" , תתמקדי על "במה אני יכולה להשתפר" , אם תמיד נדון אחרים , לא יהיה לדבר סוף.

הניחי להן יש להן על מי שיסמוכו.
ההלכה אומרת שכל אשה חייבת לגרוב גרביים , אבל אי אפשר להתעלם מהיתרו של החפץ חיים , במקום שנהגו לילך כך , לכן כל זמן שהן מכסות את הרגל עד 10 ס"מ אחרי הברך , ראוי לדון אותן לכף זכות , כי הברך לא נראית , כולי תקווה שבעתיד גם הבנות של הציבור הדת"ל המקסימות יתחזקו בצניעות ויחמירו על עצמן ולא יסתפקו בעיקר הדין ו\או בהיתר של דעת יחיד , ברוכה תהיי וה' יחזירנו בתשובה שלימה , יש עוד הרבה דברים שאנחנו צריכים לעבוד עליהם הרבה לפני הגרביים , אבל את בהחלט צודקת שזה חשוב ואשרי כל מי שתזכה לכסות את עצמה ולהיות צנועה.

לסיכום: אני מבין את הרצון הטוב שלך ללמוד במקום טוב ולהתחזק מבחינה רוחנית , אבל אני חושב שהאולפנה שאת לומדת בה מצויינת בשבילך , במקום לברוח למקום אחר , אולי כדאי שתבקשו מהמורות לחזק אתכם בצניעות ותשפיעי על בנות מקסימות כמוך באולפנה וכך בע"ה תבנו גרעין תורני נפלא במקום לעבור למקום אחר. בהצלחה
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 23

דווח על בעיה