שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִי הוּא רָשָׁע

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בכל אופן המבזה את חבירו

אני לפני חתונה ויש מריבות - אמא שלו לא אוהבת אותי


שאלה:(31/01/2013)

הרב אני לפני חתונה וביני ובין חבר שלי יש פתאום מלחמות ,הוא מתעקש ללכת לאמו לבקר שבתות מידי פעם אחרי החתונה ואני מתנגדת לחלוטין! אמא שלו ממש לא אוהבת אותי והיא סובלת ממחלה נפשית - לא נעים לי ללכת למקום כזה ,הוא אמר שמבחינו אפילו הוא ילך לבד ואני ישאר בבית... אני מאמינה שאפשר לבקר הורים גם ביומיום ,אני בצער ענקי ולא יודעת מה לעשות ! תעזור לייי , תודה !

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, כמו שההורים שלך חשובים לך , גם ההורים של בעלך חשובים לו , אני לא חושב שלהרחיק אותו מההורים שלו יהיה מעשה נבון , נכון שכל גבר מחוייב להתמקד יותר באשתו ולא בהוריו , שנאמר: "ועזב את אביו ואמו ודבק באשתו" , אין הכוונה עזב לחלוטין, התורה לא מצווה על האדם לשכוח את הוריו , הוא עדיין מחוייב בכיבוד הורים , פשוט כשיש קונפליקט בין כיבוד הורים לשלום בית , השלום בית קודם , אבל זה לא אומר שלא מנסים לפתור את הקונפליקט. לכן אני מציע שבמקום לנסות להרחיק אותו מהוריו ורק להעמיק את הפער שנוצר בינך לבין חמתך , אולי כדאי שתלכו לשם ביחד ותבקשי ממנו להגן עליך ולשמור על כבודך.

ואם חלילה יש מריבה ו\או קונפליקט בין הכלה לחמות , הבעל חייב להגן על אשתו ולהבהיר לאמא שלו שאשתו היא חלק בלתי נפרד ממנו , שניכם גוף אחד והבעל חייב להבין את זה , לצערי הרב מניסיוני בהדרכת זוגות צעירים ניכר שיש גברים שלא באים לעזרת הנשים שלהם ואם יש וויכוח בין החמות לכלה , הבעל משאיר את שתיהן להסתדר לבד וזו טעות ! טעות איומה שעלולה בהמשך הדרך אף להוביל חלילה לגירושין , אם הבעל מנסה להיות נייטרלי ולא מגבה את אשתו או לפחות מגן עליה , אשתו יכולה להיקלע לתסכול שבהמשך עשוי להתפרץ לגירושין גם אחרי עשרות שנים.

לסיכום: אם את מתכוונת להתחתן עם הבחור , לדעתי כדאי מאוד שכבר עכשיו תלכו יחד לבית חמתך ותבחני אותו , תראי אם הוא מגן עליך או מתחמק , אם הוא לא מגן עליך ולא מגבה אותך , אני הייתי מציע לך לחשוב הדק היטב אם כדאי לך להיכנס לקשר כזה , אם את לא רוצה לסבול כל החיים , כדאי שתטפלו בזה כבר עכשיו ! לא אחרי החתונה , אם תרצו שניכם מוזמנים להגיע לייעוץ זוגי אצלנו ואנחנו נשתדל לתת לכם טיפים נפלאים.
.

שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 42