שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם יב תמוז התשעח

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
פְּשָׁרָה מְבִיאָה לַפְּגִיעָה

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בצחוק

כיסוי ראש - בעלי לא מוכן שאשים כיסוי ראש.


שאלה:(22/10/2010)

אומרים שכול האושר העושר של הבית זה אם האשה מכסה את ראשה השאלה היא אשה שלא מכסה את ראשה לא כי היא לא רוצה אלא כי בעלה לא מסכים לה לכסות את ראשה האם ימנע האושר העושר להכנס לביתם

תשובה:(הרב רביד נגר)

כל זמן שיש זוגיות טובה, אתם תהיו מאושרים, אולם, מלכתחילה כשאת בוחרת לך חתן לחיים, מן הראוי לבחור חתן ירא שמים שמבין את מעלת כיסוי הראש והצניעות, כשהראש מכוסה השכינה שורה בבית, כשיש שיער גלוי, יש בבית דינים מריבות ובעיות בשלום בית, לכן אחותי היקרה, אם את כבר נשואה, היית צריכה לחשוב על זה קודם, אם בעלך לא מסכים שתכסי את ראשך סימן שהוא לא מספיק ירא שמים, תתפללי עליו שיזכה להיות ירא שמים ואני מקווה שבעתיד הוא יבין את חשיבות כיסוי הראש, לא כדאי לריב על זה, אבל אם עדיין לא התחתנת תחשבי פעמיים, כיסוי ראש זו הברכה של הבית, לכן אני כל הזמן מציע לתלמידות שלי לצאת עם בחורים שלומדים בכולל או שקובעים עיתים לתורה ושם מסבירים להם את מעלת כיסוי הראש, אשה חייבת לכסות את ראשה ! מי שלא מסכים עם זה יש לו בעיה רצינית ביראת שמים שלו !
אם את נשואה, תגידי לו שבנים ברחוב מסתכלים עליך ואת לא רוצה להכשיל אותם, את לא רוצה לבוא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון, את רוצה להיות יפה לבעלך ולא לכל הרחוב, הוא יעריך את זה (אני מאוד מקווה שהוא שפוי) דעי לך אחותי היקרה, מצווה יקרה היא עד למאוד, מצות כיסוי ראש היא המצוה המביאה לאשה בנים תלמידי חכמים ולפרנסה בריוח בגמרא מבואר שקמחית שהקפידה מאוד במצווה זו זכתה לשמונה בנים ששימשו בכהונה גדולה. עוד מבואר בזוהר שמי שאינה מקפידה על כיסוי שערות ראשה מביאה עניות לביתה חלילה. טעם המצווה מאחר שאשה נשואה עליה להיזהר במשנה זהירות, שלא למשוך עיני אחרים ושלא להיכשל חלילה בחטא החמור ביותר של ניאוף, ומאחר שהשיער של האשה היא עיקר משיכתה, גזרה התורה שלא תלך האשה בגילוי ראש ברחוב, כדי שלא יכשלו בה אחרים, לא בהרהור ולא במעשה חלילה, ובכך תישאר טהורה ומיוחדת לבעלה. (מנשה ישראל) תחפשי הרצאה טובה על כיסוי ראש ברשת ותאפשרי לבעלך לראות אותה, לרב אמנון יצחק למשל יש הרבה הרצאות מרתקות על כיסוי ראש, מחלות נעלמו, נשים זכו לפיריון, בקיצור אין צורך להאריך יתר על המידה, הרבה תפילות והרבה כח רצון !
תגיות: כיסוי ראששלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 7

דווח על בעיה